Skocz do zawartości

Linka predkosciomierza


Antoine

Rekomendowane odpowiedzi

> a taka linka ile kosztuje??

> U mnie tez chyba trzeba wymienic bo jak stoje na postoju to pokazauje

> ze jade 5km/h

W każdym rozsądnym liczniku jest ogranicznik wskazówki żeby nie spadała. Często jest tak ustawiony, że wskazówka pokazuje te 5 czy nawet 10 km/h. Ale nie ma prawa się cofnąć niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy w Uno clip jest taka sama linka predkosciomierza jak w innych

> uno? bo dobywa sie z niej jakis swierszcz i pomyslalem ze moze wymiana by pomogla?

Najpierw zlokalizuj, czy ten świerszcz pochodzi na pewno z linki prędkosciomierza (w zasadzie nie sprawdzisz tego na postoju, bo wtedy linka predkościomierza nie jest a raczej nie powinna być napędzana).

\ Znacznie częściej świerszczyki siedzą nieco obok - to gra często łożysko wyciskowe sprzęgła (szczególnie na postoju), łożysko rolki napinacza paska rozrządu, czasem inne łozyska. Ale linke mozesz zdemontować i obejrzeć, czy nie ma śladów rdzy i przetarć osłonki plastykowej a następnie oczyścić i nasmarować. Widoczne wytarcia - kwalifikują linkę do wymiany.

A brak zera wskazówki prędkościomierza na postoju - to wina wskaźnika - ostroznie mozna zdjąć i założyć wskazówkę ustawioną na zerze, ale czy warte to zachodu ? - to kupa roboty, a g... daje. Hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie tez chyba trzeba wymienic bo jak stoje na postoju to pokazauje

> ze jade 5km/h

Tylko się cieszyć - masz brykę, co jest za darmo "szybsza" o całe 5 km/godz.

Albo inaczej - leciałeś 70-tką w terenei zabudowanym , wpadłeś na radar - a tam wskazał ci prędkość zaledwie 15 a nie 20 km niższą niz myślałeś patrząc na wskaźnik. Może tylko pouczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Albo inaczej - leciałeś 70-tką w terenei zabudowanym , wpadłeś na

> radar - a tam wskazał ci prędkość zaledwie 15 a nie 20 km niższą

> niz myślałeś patrząc na wskaźnik. Może tylko pouczenie?

No nie wiem u mnie jak mam GPS (pozyczam od swagra i ten sprzet warty 10 tys. zl) to na liczniku pokazuje 50 km/h a na GPS pokazuje ze jade 56 km/h pewnei przez to ze mam inne opony niz fabryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No nie wiem u mnie jak mam GPS (pozyczam od swagra i ten sprzet

> warty 10 tys. zl) to na liczniku pokazuje 50 km/h a na GPS

> pokazuje ze jade 56 km/h pewnei przez to ze mam inne opony niz

> fabryczne.

U mnie zaś 1.0 fire 155/60 oponki przy licznikowych 60km/h na GPS jest 53km/h, przy 120 już 108~110

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie jak cofam to pkazuje mniej niz O km/h czyli -15-20 km/h.

...i przebieg się cofa crazy.gif

Ja miałem "świerszcza" w lince od prędkościomierza (najpierw myślałem, że to koło gdzieś bije, czy zawias) koło Świąt Bożego Narodzenia, ale jak mrozy ustąpiły to i dziwne odgłosy ustały. Zupełnie tak jak mi majster mówił. Powiedział, że można linkę wymieniać, ale nie zawsze to pomoże, a poza tym właśnie po pewnym czasie może wrócić wszystko do normy.

Inna sprawa, ze jak mi wskazówka prędkościomierza pokazuje prędkość, to tak dziwnie drga confused.gif Może to z ta linka jest związane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najpierw zlokalizuj, czy ten świerszcz pochodzi na pewno z linki

> prędkosciomierza (w zasadzie nie sprawdzisz tego na postoju, bo

> wtedy linka predkościomierza nie jest a raczej nie powinna być

> napędzana).

> \ Znacznie częściej świerszczyki siedzą nieco obok - to gra często

> łożysko wyciskowe sprzęgła (szczególnie na postoju), łożysko

> rolki napinacza paska rozrządu, czasem inne łozyska. Ale linke

> mozesz zdemontować i obejrzeć, czy nie ma śladów rdzy i przetarć

> osłonki plastykowej a następnie oczyścić i nasmarować. Widoczne

> wytarcia - kwalifikują linkę do wymiany.

> A brak zera wskazówki prędkościomierza na postoju - to wina wskaźnika

> - ostroznie mozna zdjąć i założyć wskazówkę ustawioną na zerze,

> ale czy warte to zachodu ? - to kupa roboty, a g... daje. Hej

no wg mnie linka bo jak ja tam gdzies zlapalem pod deska i pociagnalem dociagnalem to swierscz cichl. a jak mam ja wyjmowac to juz wole odrazu wymienic bo to pewnie z 30-40zl... a roboty od groma. wskazowka prakuje na 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.