Skocz do zawartości

Problemy z akumulatorem


DeathMan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pewnego czasu mam problem z rozładowującym się akumulatorem, nawet w ciepłe dni, jezeli przez jeden dzień nie będe samochodu używał to na następny dzień akumulator jest rozładowany prawie do zera. Akumulator jest nowu Centra, chyba 55 amper.

Sprawdziłem miernikiem ładowanie, przy zgaszonym silniku jest na aku 12.8 V (aku ładowany całą noc), przy odpalonym silniku jest 13.40V, czy to nie za mało ? Dodam jeszcze, że rano często słychać ćwierkanie z komory silnika, z tego co wyczytałem winny może być alternator ale chciałbym się upewnić.

Silnik X17DTL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, od pewnego czasu mam problem z rozładowującym się

> akumulatorem, nawet w ciepłe dni, jezeli przez jeden dzień nie

> będe samochodu używał to na następny dzień akumulator jest

> rozładowany prawie do zera. Akumulator jest nowu Centra, chyba

> 55 amper.

> Sprawdziłem miernikiem ładowanie, przy zgaszonym silniku jest na aku

> 12.8 V (aku ładowany całą noc), przy odpalonym silniku jest

> 13.40V, czy to nie za mało ? Dodam jeszcze, że rano często

> słychać ćwierkanie z komory silnika, z tego co wyczytałem winny

> może być alternator ale chciałbym się upewnić.

> Silnik X17DTL.

nie ma co wróżyć tylko trzeba pomierzyć, pierwsze to prąd na postoju przy zamkniętych drzwiach i alarmie, powinien być do 0,05 A [50mA] w/g tis-a, napięcie ładowania jest w gwarancji akumulatora i powinno zdaje się być 13,8...14,4V, najlepiej przy włączonych światłach na biegu jałowym, wówczas coś po ocenie pomiarów można coś powiedzieć,

brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.