Skocz do zawartości

Wystrzelone poduszki AR 156 - jak to wszystko naprawić ?


Maniakus

Rekomendowane odpowiedzi

mlotek.gif Witam, posiadam Alicję 156 z 2004 roku.

Auto kupiłem uszkodzone, poduszki czołowe są wystrzelone chcę je naprawić .Kupiłem już komplet poduszek oraz pasy .

Co jeszcze muszę dokupić lub naprawić aby wszystko działało jak należy ?

Jeszcze takie pytanie, czy jak założę poduszki z pasami i je podłącze (teraz w tym stanie) po przekręceniu stacyjki mogą się odpalić ? busted.gif

Z góry dziękuje z podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz jeszcze wymienić/zregenerowac sterownik poduszek. Moze sie okazac że będzie tez potrzebna tasma do kierownicy (może byc przepalona, choc niekoniecznie). Po podłączeniu poduszek nie ma prawa sie nic stać.

Ważne jednak, aby przed podpięciem nowego sterownika miec już wymienie wszystkie pozostałe elementy (poduchy, pasy) aby sterownik nie załapał blędu! grinser006.gifwaytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensora/sterownika nie mozna regenerować !

Oczywiscie polak potrafi i to ...

Działa on na zasadzie odkształcania się bardzo delikatnych blaszek - sam sobie wytłumacz jak go "zregenerować" i mieć pewność, że ponownie odkształcą się idealnie ...

Nie powinno się nawet montować sensorów/sterowników, które upadły na ziemię a co dopiero powypadkowych ...

No ale jak kto woli - jak się tnie koszty to wsio można zregenerować wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o sensorach mechanicznych a ja mówilem o centralce elektronicznej!!!

Nie wiem ilu Polaków wymienia sterowniki, mysle że pewnie nie więcej niż 1%. Ja znam przypadki że po regeneracji ludzie drugi dzwon zaliczali i poduchy działały więc chyba moge twierdzic, że jest to bezpieczne!?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sensora/sterownika nie mozna regenerować !

...mozna jak najbardziej. Moge Ci podac adres gosci w Sosnowcu, robia dobrze i solidnie - przynajmniej w moim Bravo tak było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.