Skocz do zawartości

Hałas w skrzyni biegów po wymianie sprzęgła


Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu byłem u mechanika i wymieniłem sprzęgło, uszczelniacze skrzyni biegów i jeszcze pare drobiazgów. i po jakimś czasie słysze że jak wolno jade na jedynce czasem na dwójce takie terkotanie. Wmomencie jak zdejme noge ze sprzęgła na postoju tez to słysze jak wcisne sprzęgło cichnie. takie samo terkotanie jest gdy rozpędze autko na pierwszym biegu i zdejme noge z gazu to to dośc wyraźnie słychac, byłem u mechanika i coś mówił o mechaniźmie różnicowym o jakiś tam pierdółkach no ale mechaniżm nie pracuje na postoju więc to chyba coś ze skrzynką frown.gif tylko dlaczego to się uwidoczniło po wymianie sprzęgła a wcześniej tego nie było słychac i co to może być. I ile może kosztować?? Auto ma przejechane w tej chwili 199tyś km a sprzęgło wymieniałem przy 195 i to była pierwsza wymiana sprzęgła. Mój mechanik kazał mi jeździć aż się objawy nasilą i dodał że skrzyna zawsze hałasuje ( ale nie hałasowała moje autko ma głośny wydech a mimo to słysze te dziwne odgłosy ze skrzynki) więc coś jest nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dokladnie takie same objawy. nawet pisalem tu juz jakis czas temu o tym. tylko u mnie nie wali jak przygazuje i zdejme noge z gazu.

wymienilem kompletne sprzeglo, bo myslalem, ze to wlasnie lozysko oporowe. nic z tego. teraz co prawda wali znacznie ciszej, ale i tak jak na 2, czy szczegolnie 3 zostawie i autko toczy sie bez gazu, to slychac.

tez juz nie mam pojecia co to moze byc niewiem.gif

ktos mi napisal o jakim lozysku wewnatrz skrzyni i pozniej mu obudowe rozwalilo. inny napisal o luzach na wale i wywalonych panewkach - ale chyba halas bylby wtedy przez caly czas. crazy.gif

wczoraj bylem u mechanika i powiedzial, ze spokojnie moge jezdzic z czym stakim... tylko sie boje crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> łozysko oporowe...

> olej to narazie

Ale łozysko oporowe było wymieniane razem ze sprzęgłem mnie to wygląda na wałek sprzęgłowy tylko dlaczego wcześniej tego nie było. jak stoje i zdejme noge ze sprzegła to totak jakby coś się kręciło i terkotało jak wciskam to tak jakby powoli zwalniało i sie zatrzymywało frown.gif troche mnie to denerwuje bo ja lubie jak wszystko gra a jak nie gra to chce wiedziec co to jest i to naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to może być z powodu niewłasciwego założenia sprzęgła np milimetr różnicy i na wielowypuście są naprężenia i zamiast centralnie jest troche bliżej jedenej ścianki wielowypustu i hałasuje no bo chyba skrzynia biegów tak sama odrazu sięnie psuje i nie zaczyna hałasować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy to może być z powodu niewłasciwego założenia sprzęgła np

> milimetr różnicy i na wielowypuście są naprężenia i zamiast

> centralnie jest troche bliżej jedenej ścianki wielowypustu i

> hałasuje no bo chyba skrzynia biegów tak sama odrazu sięnie

> psuje i nie zaczyna hałasować

tez o tym myslalem... crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.