Skocz do zawartości

Antena, kabel wymiana FR


tedix

Rekomendowane odpowiedzi

Może komuś się przyda...

1.Zdejmujemy 4 zaślepki i odkręcamy 4 śrubki (śrubokręt tzw. gwiazdka),

275226903-antena1.JPG

2. Zdejmujemy panel odłączając przewody od lampki i zegarka, odkręcamy kurtyny przeciwsłoneczne pasażera i kierowcy oraz rączkę górną pasażera (śrubokręt tzw. gwiazdka),

275226903-antena2.JPG275226903-antena3.JPG275226903-antena4.JPG

3. Teraz kolej na jedną śrubkę w osłonie słupka (śrubokręt tzw. gwiazdka) i delikatnie od góry wyciągamy plastik spod uszczelki odpinając trzy klipsy na które jest on przymocowany do słupka,

275226903-antena5.JPG275226903-antena6.JPG275226903-antena7.JPG

4. Następnie delikatnie odginamy podsufitkę od strony szyby przedniej uważając, aby zbytnio się nie pogniotła, wyciągamy kabel z każdego klipsa na suficie i słupku i pamiętając o tym, aby odłączyć końcówkę od radia i wszystkie mocowania tego kabla pod deską rozdzielczą (ja miałem dwa), ciągniemy kabel do góry...

275226903-antena8.JPG

5. Tu napotykamy pewien problem, a mianowicie opór kabla spowodowany klipsem, który jest zamontowany pod deską rozdzielczą i otuliną. Bez demontażu deski nie puści. Ja urwałem bo skoro kabel uszkodzony, a co mi tam,

275226903-antena10.JPG

6. No i mam wyjęty stary kabel.

Teraz kolejność montowania nowego: kabel przeciągamy od góry zaczynając od miejsca montowania anteny. Po kolei wszystkie klipsy na suficie i słupku. Następnie przeciągamy kabel tędy:

275226903-antena11.JPG

I prowadzimy go zakamarkami aż do radia, drugi koniec przykręcamy do mocowania anteny i wszystko składamy i skręcamy tak jak było, no i gra.

Pozdrawiam

tedix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.