Skocz do zawartości

LPG w silnikach Forda


skubany_pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam smile.gif Jak wyglada kwestia zasilania gazem LPG nowoczesnych silnikow benzynowych Forda (silniki Focusa, Mondeo)? Slyszalem przerazajace opinie o zatarciach silnika, wypaleniu gniazd zaworowych i inne legendy crazy.gif Z tego powodu nie bralem jak dotad pod uwage Fordow przy zakupie samochodu uzywanego. Jednak przegladajac ogloszenia zdarzaja sie autka z LPG i wlasciciele pisza ze nie maja problemow z gazem. Jak to w koncu jest? hmm.gif Czy normalna sekwencja da rade i silnik to wytrzyma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam Jak wyglada kwestia zasilania gazem LPG nowoczesnych silnikow

> benzynowych Forda (silniki Focusa, Mondeo)? Slyszalem

> przerazajace opinie o zatarciach silnika, wypaleniu gniazd

> zaworowych i inne legendy Z tego powodu nie bralem jak dotad

> pod uwage Fordow przy zakupie samochodu uzywanego. Jednak

> przegladajac ogloszenia zdarzaja sie autka z LPG i wlasciciele

> pisza ze nie maja problemow z gazem. Jak to w koncu jest? Czy

> normalna sekwencja da rade i silnik to wytrzyma?

Widzisz wszedzie tak jest ze jak gazownik skopie sprawe bedziesz mial problemy. Wiec poszukaj zaufanego i dobrego gazownika bedziesz zadowolony:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie licz na jednoznaczną opinię. niestety co osoba to inne zdanie,

> podobnie wśród gazowników.

> badałem temat dosc dlugo i kompletnie nic się mi nie rozjaśniło...

Jedyny wariant, w którym można udzielić jednoznaczej odpowiedzi to silnik 1.3 Duratec zlosnik.gif z tym że on akurat nie jest montowany ani w Mondeo ani w Focusie. zlosnik.gif Jest to jedyny motor, do którego można z czystym sumieniem i błogosławiństwem producenta zamontować gaz (chyba nawet były do niedawna w ofercie fabryczne instalacje LPG). W sprawie pozostałych silników, no cóż, wypowiedź kolegi powyżej oddaje głębię problemu. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jedyny wariant, w którym można udzielić jednoznaczej odpowiedzi to

> silnik 1.3 Duratec z tym że on akurat nie jest montowany ani w

> Mondeo ani w Focusie. Jest to jedyny motor, do którego można z

> czystym sumieniem i błogosławiństwem producenta zamontować gaz

> (chyba nawet były do niedawna w ofercie fabryczne instalacje

> LPG). W sprawie pozostałych silników, no cóż, wypowiedź kolegi

> powyżej oddaje głębię problemu.

Nie ma czegos takiego jak fabryczna instalacja gazu. Nawet lanosy nie mialy czegos takiego. To ASO montowaly instalacje na wlasna odpowiedzialnosc. Zeby bylo smieszniej DU Polska nic o tym nie wiedzialo. Mysle ze podobnie jest w fordzie.

A co do samego gazu. Tak jak kolega wczesniej wspomnial - jak dorwiesz gazownika partacza to beda same problemy. Sam od roku jezdze zagazowanym mdo i nie narzekam. Co do wypalajacych sie gniazd zaworowych - czy jest jakies auto w ktorym to sie nie dzieje na gazie?? Zwlaszcza jak bedzie zly sklad mieszanki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma czegos takiego jak fabryczna instalacja gazu. Nawet lanosy nie

> mialy czegos takiego.

bzdura. Proponuje zajrzec do instrukcji auta gdzie omawia sie wersje z LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

> nie licz na jednoznaczną opinię. niestety co osoba to inne zdanie,

> podobnie wśród gazowników.

> badałem temat dosc dlugo i kompletnie nic się mi nie rozjaśniło...

Ale czy wynika z opinii, że materiały silnika nie wytrzymują gazu ? Bo dogranie sterowania to inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś, o jaki silnik i o który rocznik Ci chodzi. A bywało różnie z tym gazem.

Mój przypadek to Zetec 2.0l w Mondeo z rocznika 99. Zrobiłem już 100tys km na instalacji sekwencyjnej BRC i nie ma żadnych problemów. Czysta eksploatacja + raz wymiana wrtysków na gwarancji (trafiła mi się felerna seria). Obecnie mam 225kkm na liczniku i myślę, że kolejne 100tys zrobię bez problemu.

Jak chcesz coś wiedzieć więce, pytaj.

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak -chodzi o głowicę i gniazda zaworowe. w 1.8 podobno są

> ceramiczne.

mi się coś właśnie wydaje że w 1.6 są ceramiczne, 1.8 to bliźniaczy do 2.0 różnią się skrzynią pól osiami, i do nich najlepsza jest instalacja sekwencyjna, a w 1,6 gaz zakładają zależy na jakiego mechanika trafisz wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.