Skocz do zawartości

Albea i fotelik 9-18 kg


KOZODOJ

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

Ma ktoś może fotelik Maxi Cosi Tobi, Chicco Key1, Bebe Confort Iseos, Concord Trimax, albo inny 9-18kg równie dobrze wypadający w testach zderzeniowych zamontowany w Albei? Ostatnio jestem w Krynicy i w promieniu kilkudziesięciu km nie znalazłem żadnego sensownego sklepu z fotelikami, żebym mógł podjechać i przymierzyć. Zostaje wyskok do Krakowa, albo zakup przez internet. Jako że czytam, iż przymiarka fotelika do siedzenia jest wysoce wskazana, przeto 'zapytowywuję' wink.gif tutaj, może mi oszczędzicie jeżdżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja wożę Chicco Vector (9-18) i Graco Junior (15-36), oba były

> wypróbowane w sześciu różnych samochodach i nie było żadnego

> kłopotu - w czym może być problem?

Przy fotelikach 9-18 czasem profil siedzenia uniemożliwia stabilne przypięcie fotelika pasami. Np. w recenzjach dokonywanych przez ADAC przy fotelikach Kiddy (jednych z najlepszych, nie posiadających pasów lecz poduszkę przed tułowiem) wyraźnie zaznaczono, że konieczne jest wypróbowanie przed zakupem. Podobne uwagi tyczą też wielu innych fotelików. Generalnie mogę zamówić przez internet i ewentualnie odesłać, ale to strata czasu i paru groszy, dlatego zarzucam pytanie na forum.

Z kolei z fotelikami 0-9 często bywają problemy w małych autach - ponoć pasy bywają za krótkie - np. gdy kupowałem poprzedni fotelik to pierwszym pytaniem sprzedawcy było czy nie mam Punto (w Pandzie przypiąłem fotelik, który nie dawał się przypiąć w Punto z powodu niedostatecznej długości pasów - wg sprzedawcy, ja nigdy Punto nie miałem, więc nie potwierdzam, ani nie zaprzeczam smile.gif ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy fotelikach 9-18 czasem profil siedzenia uniemożliwia stabilne

> przypięcie fotelika pasami.

Stabilność faktycznie jest dyskusyjna, bo siedzenia w Palio mają dosyć głęboki profil, a fotelik jest zawsze szerszy więc troszkę się buja bo opiera się tylko na bocznych poduszkach, ale ciężar dziecka plus dociśnięcie pasami daje radę cool.gif, szczerze powiedziawszy najlepiej foteliki montowało mi się w Corsie B gdzie fotele były praktycznie płaskie jak stół, poza tym z racji pochylenia siedziska z tyłu w dół, fotelik 9-18 też jest przechylony, co mojej córce niezbyt odpowiada bo mimo siedziska w foteliku ustawionego teoretycznie pionowo jest w pozycji lekko leżącej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Chico key1 i bardzo go sobie chwale, jest stabilny z tym ze tylny zagłówek musi być złożony tak żeby góra fotelika sie opierała o niego, wtedy ta konstrukcja jest bardzo sztywna. Jak zagłówek jest podniesiony to wtedy jest maly problem bo albo jest szczelina miedzy oparciem a fotelikiem albo miedzy siedziskiem a fotelikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam Chico key1 i bardzo go sobie chwale, jest stabilny z tym ze

> tylny zagłówek musi być złożony tak żeby góra fotelika sie

> opierała o niego, wtedy ta konstrukcja jest bardzo sztywna. Jak

> zagłówek jest podniesiony to wtedy jest maly problem bo albo

> jest szczelina miedzy oparciem a fotelikiem albo miedzy

> siedziskiem a fotelikiem.

No, dziś pierwsza przejażdżka z Maxi Cosi Tobi - dzieciaczek przeszczęśliwy. zeby.GIF Fotelik siedzi w miarę stabilnie, choć z pewnością ISO Fix jest lepszym i bezpieczniejszym mocowaniem - co zresztą potwierdzają crashtesty ADAC z zeszłego roku...

Z uwag ogólnych jakie mi się nasunęły to nie mogę pojąć dlaczego nie robi się fotelików 9-18 kg mocowanych tyłem do kierunku jazdy. Z pewnością byłyby znacznie bezpieczniejsze. Z tego co patrzyłem to tylko Volvo coś takiego oferuje do swoich aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z uwag ogólnych jakie mi się nasunęły to nie mogę pojąć dlaczego nie

> robi się fotelików 9-18 kg mocowanych tyłem do kierunku jazdy. Z

> pewnością byłyby znacznie bezpieczniejsze.

Co Ty gadasz, moje Chicco możesz montować jak chcesz (byle nie bokiem smile.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co Ty gadasz, moje Chicco możesz montować jak chcesz (byle nie bokiem

> )

No bo Ty masz kołyskę i fotelik (Chicco Vector?) - zakres 0-18 kg. Do 13 kg można montować tyłem, powyżej przodem do kierunku jazdy.

Generalnie foteliki o zwiększonym zakresie dopuszczalnej masy dziecka wypadają gorzej w testach, więc ja zdecydowałem, że kupię z każdej klasy po jednym. smile.gif Z tym, że teraz mój malec ma 12,5 kg i byłby znacznie bezpieczniejszy w Twoim foteliku, tyłem. Ale gdy przekroczy 13 to z kolei mój fotelik jest zdecydowanie lepszy. Generalnie i tak Albea jest niezbyt bezpieczna, więc chociaż fotelik chciałem kupić jak najlepszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.