Skocz do zawartości

strzaly na gazie


wrzech

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio pojawily sie u mnie wystrzaly na zasilaniu silnika LPG. Na benzynce tych wystrzalow nie zauwazylem.

Strzaly pojawiaja sie tylko wtedy gdy gaz jest niewcisniety, a predkosc samochodu jest troszke za nisa na dany bieg (charakterystyczne buczenie jako oznaka za wysokiego biegu - chyba wiadomo o co mi chodzi smile.gif ). I wlasnie w tym momencie gdy wcisne gaz i puszcze sprzeglo czasami pojawia sie wystrzal.

Dodam ze zaplon mam bezkopulkowy, tzn nie mam kopulki, palca i rozdzielacza zaplonu. Mam za to nowa cewke zaplonowa, ktora podpieta jest do komputera i czterema przewodami WN do swiec.

Zastanawia mnie czy problemem moze byc zly kat wyprzedzenia zaplonu. Filtr gazu tez zdaloby sie wymienic, tylko czy o moze byc przyczyna? Jeszcze jedna rzecz jaka przychodzi mi na mysl to gruntowna regulacja sterownikiem gazu oraz pokretlami.

Co o tym myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca wiem czy to norma, ale to sie zdarza. palacz.gif

Pamiętam, że były takie instalacje{miałem taką w dostawczaku}, gdzie w pokrywie filtra powietrza bodajże był taki grzybek, który w czasie strzału sie unosił i uwalniał nazbierane opary gazu, bez tego często rozwalało nam papierowe, karbowane rury, a raz nawet obudowe filtra. boje_sie.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie miesznka moze byc niewlasciwa. Raz pokrecilem jedna srubka ktora zwiekszyla mi obroty jalowe bo byly niskie smile.gif Jesli chodzi o obudowe filtra to nie ra juz ja sciagalem i faktycznie jest tam taka zapadka i zastanawialem sie do czego to sluzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Faktycznie miesznka moze byc niewlasciwa. Raz pokrecilem jedna srubka

> ktora zwiekszyla mi obroty jalowe bo byly niskie Jesli chodzi o

> obudowe filtra to nie ra juz ja sciagalem i faktycznie jest tam

> taka zapadka i zastanawialem sie do czego to sluzy...

Ale gdzie ta zapadka jest? W środku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cofa ci płomień w kolektor ssący i zapala mieszankę w dolocie. Nie jest to dobre, bo poza rozdupceniem obudowy filtra (w niektórych autach rozdziera cały kolektor ssący jak jest plastikowy).

Do wymiany przewody WN, świece, zapłon do ustawienia bo może jest za późny. Wymienić filtr powietrza, gazu (profilaktycznie, filtr gazu 4zł powietrza chyba 12). A dopiero wtedy jechać na regulacje, bo jak zrobisz odwrotnie to z tej całej regulacji będzie g... . Aha strzały mogą być też winą źle zamontowanej instalacji LPG, ale jeśli wcześniej tego nie było to OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.