Skocz do zawartości

Wymiana aisana


zaz

Rekomendowane odpowiedzi

> Co trzeba zmieniac zeby zastosowac webera albo fosa zamiast aisana

> Wiem ze był taki temat ale nie moge go znaleźć

> Z gory dziekuje za odp.

tak jak kolega piterus napisał najłatwiej wymienić kpl, dodatkowo będziesz musiał niektóre przewody zaślepić jak dobrze pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak jak kolega piterus napisał najłatwiej wymienić kpl, dodatkowo

> będziesz musiał niektóre przewody zaślepić jak dobrze pamiętam

dokladnie taki wystajacy w gore i ma takie 3 albo 4 koncowki wychodzace ja go poprostu wykrecilem i wkrecilem zwykla srube jesli dobrze pamietam ale o dokladne szczeguly nie pytaj boto bylo z 3 lata temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem własnie cos takiego na innym forum "kolektora nie trzeba zmieniac wystarczy odkrecic aliminiowa podstawke dolozc izolator pod gaznik i kopule ssacapowietrza bo z Aisana nie pasuje " I nie wiem czy tak jest hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znalazłem własnie cos takiego na innym forum "kolektora nie trzeba

> zmieniac wystarczy odkrecic aliminiowa podstawke dolozc izolator

> pod gaznik i kopule ssacapowietrza bo z Aisana nie pasuje " I

> nie wiem czy tak jest

no napisalem ze niewiem do konca jak jest mi pod webera nie pasowal ale moze wina tego jest to ze weber jest 2 gardzielowy a asian 1 gardzielowy, zreszta dawno to bylo i dokladnie nie pamietam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz caly komplet gotowy do zalozenia klik

lub mozesz skorzystać z foto jako podglądowe w kompletacji czesci biglaugh.gif generalnie potrzebujesz gaznik.podstawkę pod gaznik ,kolektor ssacy, musisz również zrobic mocowanie linki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co trzeba zmieniac zeby zastosowac webera albo fosa zamiast aisana

> Wiem ze był taki temat ale nie moge go znaleźć

> Z gory dziekuje za odp.

widać że co poniektórzy dawno zapomnieli jak wygląda agent pod maską ale do rzeczy żeby wywalić aisana potrzeba :

-gaźnik fos lub weber (oba dwuprzelotowe różnią się innym usytuowaniem siłownika częściowego rozłączenia ssania i paroma mniejszymi mniej widocznymi detalami)

-brązową podstawkę bakelitową pod gaźnik plus uszczelki

-z kolektora dolotowego trzeba wykręcić podstawkę aluminiową i wkręcić 4 śruby dwustronnie gwintowane

-zaślepić przewód cieczy chłodzącej idącej od termostatu do podstawy gaźnika aisana lub wymienić termostat na właściwy (ma jeden krociec mniej)

-zrobić porządek z przewodem od filtra oparów paliwa ja wpiąłem go na stałe przed filtrem powietrza

-zrobić porządek z przewodami podciśnieniowymi do kolektora dolotowego ma iść tylko wiązka od serwa i przełącznika mapy zapłonu resztę wywalić/zaślepić

-zaślepić przewód lub krociec który łączy kolektor dolotowy ze zbiornikiem powietrza dodatkowego (jest pod filtrem powietrza)

-linkę gazu zmienić ssania może zostać

-dorobić mocowanie do linki gazu (aisan ma własne mocowanie w gaźniku natomiast przy fosach i weberach fabrycznie mocowanie było na belce silnikowej pod filtrem powietrza )

-zmienić rurę gumową między filtrem powietrza a gaźnikiem

-jeśli zakupiony gaźnik nie jest wyposażony w plastykowy dekiel z kroćcem do rury łączącej filtr powietrza a gaźnik to go dokupić

-na zimę założyć na rurę wydechową wymiennik ciepła i podłączyć go do filtra powietrza jeśli nie ma (aisan miał podgrzewaną podstawę a fos i weber nie i po paru kilometrach jazdy na "zimnym" jeszcze silniku te gaźniki się po prosu blokują/zaszraniają jeśli nie ma chwytu ciepłego powietrza)

-opcjonalnie można wymienić moduł zapłonu (były dwa do agenta wykresy obu dałem w załącznik) na właściwy choć ja nie wymieniałem jedyne co wymieniłem to przełącznik zapłonu ale był już stary i nie przełączał map zapłonu

jak ktoś ma jakieś sugestie to pisać z chęcią przeczytam

post-69988-14352494668989_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.