Skocz do zawartości

akumulator kaputttt


dobromir

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj rozczarowało mnie moje punto bo wsiadając do niego najpierw zauważyłem brak centralnego a potem rozrusznik nie chciał zakręcić (diody zaświeciły się i tyle)-troche to dziwne bo, wcześniej jeżdziłem (rano) i wszystko było ok. Teraz aku (Centra 50A)dałem do ładowania i mam nadzieje, że jeszcze trochę mi podziała. A teraz pytanie do mądrzejszych kolegów, czy aku z I 2003 r. mógł paść ze starości? i czy po naładowaniu wytrzyma jeszcze miesiąc (robie codziennie 30 km) dopiszę jeszcze, że alternator był wymieniany pół roku temu (piszczał już)i wtedy wszystko było ok. ładowanie w normie na włączonym i wyłączonym. Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi 30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuuuuu........jeśli go naładujesz to przede wszystkim sprawdź pobór prądu bez przekręcenia kluczyka...nie chcę Cię straszyć ale to co napisałeś wskazuje raczej na alternator niż akumulator;który tylko sie rozładował poprzez zwarcie właśnie w altku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uuuuuuu........jeśli go naładujesz to przede wszystkim sprawdź pobór

> prądu bez przekręcenia kluczyka...nie chcę Cię straszyć ale to

> co napisałeś wskazuje raczej na alternator niż akumulator;który

> tylko sie rozładował poprzez zwarcie właśnie w altku

a czy wtedy nie powinno świecić się brak ładowania (przełożyłem próbnie inny aku - zapalił i wszystkie diody zgasły)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a czy wtedy nie powinno świecić się brak ładowania (przełożyłem

> próbnie inny aku - zapalił i wszystkie diody zgasły)

Nie zawsze ,zależy od sposobu uszkodzenia.

Jesli masz nowy (inny)aku sprawdz poziom napięcia ładowana ma miescić sie w ok 14V oraz tak jak pisałem wczesniej ile [A] ma w stanie spoczynku dokładnie[mA]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie zawsze ,zależy od sposobu uszkodzenia.

> Jesli masz nowy (inny)aku sprawdz poziom napięcia ładowana ma miescić

> sie w ok 14V oraz tak jak pisałem wczesniej ile [A] ma w stanie

> spoczynku dokładnie[mA]

dzięki, ale to będę mógł sprawdzić dopiero w poniedziałek w serwisie z powodu braku właściwego sprzętu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak okazało się że akumulator już miał dość i padł-wszystko sprawdzone altek działa dobrze, pobór prądu w normie, no właśnie ale aku i tak padł, myśle go wymienić tylko czy warto skoro do tej pory nie miałem z nim problemu? Jak długo wytrzymują takie aku po doładowaniu i ile kosztują nowe (jaki firmy polecacie)? dzięki za ewentualne podpowiedzi bow.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o nowe to tylko centra futura ja mam 50Ah i jest ok.gif ale niech wypowie sie ktoś kto dłużej na takim jeździ jak poszukasz to znajdziesz sporo na ten temat w przeszłości zlosnik.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Centra Futura

> A co do jezdzenia... ile wlezie hehe latem to najwyżej sie

> przejdziesz na autobus gorzej będzie jesienią czy zimą jak

> staniesz w szczerym polu bez ogrzewania...

to jednak zaopatrzę się w nowy aku bo chodzić na piechtę to ja nie lubię hehe.gif jeszcze tylko jedno pytanie, jaka pojemnośc tego aku 50 czy może być mniejszy (auto bez klimy i wspomagania), w serwisie FIAT proponują mi centre standard(innej nie mają) 50-235 zł 44-jest troszeczkę tańsza a może poszukać coś lepszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jednak zaopatrzę się w nowy aku bo chodzić na piechtę to ja nie

> lubię jeszcze tylko jedno pytanie, jaka pojemnośc tego aku 50

> czy może być mniejszy (auto bez klimy i wspomagania), w serwisie

> FIAT proponują mi centre standard(innej nie mają) 50-235 zł

> 44-jest troszeczkę tańsza a może poszukać coś lepszego

mam 50 i jest OK pamietaj tylko że kupując centrę futurę 50 Ah wylatuje Ci stara donica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.