Skocz do zawartości

Linka składania fotela -rozpacz (a la manual)


APIASEK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Wczoraj w końcu zdecydowałem się założyć nową linkę.

Czarna rozpacz - ale po kolei:

1. Wyciągnięcie "listka" z uchwytu z boku oparcia - banalne :zlosnik - podwadzić czymś cienkim i już :

2. Wykręcenie 2 śrub z uchwytu (?) na boku oraz zdjęcie "osłonki" (?) na "sprężynkę"(?) przy połączeniu siedziska z oparciem - banał j.w.. zlosnik.gif

3. Sruba trzymająca "rączkę" (?) w uchwycie doprowadziła mnie do angryfire.gif - bo brak było wkrętaka z namagnesowaną końcówką coby ją wyciągnął. Ale jakos się udało..

4. Wyciągnięcie "uchwytu", końcówek linki (2 części zlosnik.gif) - proste

Zadowlony, że tak prosto idzie hehe.gif wkładam od góry linkę i ... yikes.gif okazuje się, ze trzeba rozpinać tapicerkę.. wrrr.gif

5. Tapicerka po pół godzinie walki yikes.gif - rozpięta ( a moje plecy mokre zlosnik.gif) - linkę przeciągam i ... za długa niewiem.gif. Przymierzam tak, żeby pasowała i idea.gif znalazłem ! - 2 plastikowe oczka na ramie, przez które przepuszczam linkę i jest ok.gif

6. Składanie wszystkiego wkolejności odwrotnej zlosnik.gif do demontażu i jest cacy. No... prawie - bo jęczy, skrzypi i etc. przy składaniu... tongue.gif

Czas 1.5h.

Cisnienie czasami chyba ze 300/150 zlosnik.gif (podczas walki z tapicerką)

i.... pocięte dłonie frown.gif

W takich chwilach marzę o tylnych drzwiach...

A wszystko byłoby pięknie, gdyby w fotelu była rurka do przeproadzenia linki, ale cóż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

> Witam !

> Wczoraj w końcu zdecydowałem się założyć nową linkę.

> Czarna rozpacz - ale po kolei:

> 1. Wyciągnięcie "listka" z uchwytu z boku oparcia -

> banalne :zlosnik - podwadzić czymś cienkim i już :

How... u mnie tam jest srubka odkrecalem ciagnalem i nic... nie puscilo....

> 2. Wykręcenie 2 śrub z uchwytu (?) na boku oraz zdjęcie

> "osłonki" (?) na "sprężynkę"(?) przy połączeniu

> siedziska z oparciem - banał j.w..

Gdzie jest druga sruba?

Btw...trzeba bylo wyjac fotel i sie nie meczyc... Ja fotel mialem juz w lapkach, ale raczka z boku na fotelu puscic nie chce crazy.gifcrazy.gif

Ile dales za linke?

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> How... u mnie tam jest srubka odkrecalem ciagnalem i

> nic... nie puscilo....

Robisz taki patent:

przytrzymaj (dociśnij ) listek od rączki, (co chowa się przy ruchu rączki do góry), podnieś rączkę i jak listek odegnie się - podwadź i wyciągnij go z oparcia.

Masz dostęp do drugiej (górnej) śruby mocowania uchwytu do oparcia i do śruby trzymającej rączkę (patrz od góry w dziurkę oink.gif). Musisz ja odkręcić, żeby wyjąć rączkę a potem cały uchwyt z oparcia.

O to chodziło ??

Nie pamiętam ile linka - gdzieś od września leżała i czekała na swój czas

> Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.