Skocz do zawartości

Pilna sprawa - współwłasność i sprzedaż


Aragorn

Rekomendowane odpowiedzi

Pokrótce - auto jest na firmę, i częściowo było w kredycie - w dowodzie rejestracyjnym bank widnieje jako współwłaściciel. Ja auto chcę kupić. Firma spłaciła kredyt, bank wystawił odpowiednie dokumenty, że wierzytelność wygasła i już nic do tego nie ma.

I teraz pytanie - czy żeby takie auto sprzedać, to auto MUSI zostać przed sprzedażą przerejestrowane, żeby rzeczona firma była jego JEDYNYM właścicielem, a czy wystarczy sprzedać tak jak jest wraz z wszystkimi dokumentami z banku - czy wtedy nabywca będzie mógł bez problemu przerejestrować auto na siebie?

sprawa pilna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wystarczy sprzedać tak jak jest wraz

> z wszystkimi dokumentami z banku - czy wtedy nabywca będzie mógł

> bez problemu przerejestrować auto na siebie?

j.w.

bez problemów waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie kwestie własności będzie regulowała umowa między zbywcą a bankiem i K/S pomiędzy Tobą a zbywcą czyli następstwo prawne będzie wykazane.

Analogicznie: auto ma dwóch właścicieli (współwłasność). Jest między nimi umowa, w której A sprzedaje B swoją część. Ty kupujesz od B. I Wystarczy IMO umowa K/S tylko pomiędzy Wami.

Ale to moje przemyślenia. zlosnik.gif WK rządzą się swoimi prawami. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rozumiem, ze tak właśnie robiłeś?

dokładnie tak

mało tego zaświadczenie z banku miałem przysłane faksem, bo kupiec znalazł się "nagle"

i obyło się bez problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pokrótce - auto jest na firmę, i częściowo było w kredycie - w

> dowodzie rejestracyjnym bank widnieje jako współwłaściciel. Ja

> auto chcę kupić. Firma spłaciła kredyt, bank wystawił

> odpowiednie dokumenty, że wierzytelność wygasła i już nic do

> tego nie ma.

Tak jest dobrze, przynajmiej ja bym na podstawie tego zarejestrował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bank jest wpisywany do dowodu rej. na podstawie umowy przewłaszczenia na zabezpieczenie.

Umowa taka wygasa z chwilą całkowitej spłaty kredytu. Z zaświadczeniem potwierdzającym spłatę możesz kupić i zarejestrować pojazd ok.gif

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.