Skocz do zawartości

Problem - wyłączający się wzmak


red_sur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ja się wiążę z takim problemem wink.gif

Przy trochę głośniejszym słuchaniu ok 14 (w skali 30 lub 35 - na śmierć zapomniałem ile jest na maksa) wzmacniacz od suba wyłącza się na ok 30 sekund. Gain ustawiony jest na 60%, korekcja w radiu maks +4 (w skali do 15). Filtr na wzmaku ustawiony na ok 80Hz. Kabelki do rozdzielacza to 26mm2, od rozdzielacza 10mm2. I teraz najważniejsze jaki to sprzęt:

jednostka główna to alpina 9812

wzmak do suba to alpina V12 MRV-1000

sub to jbl 1202 ( frown.gif) w closet - złączony na 2 ohmy

wzmak do przodu to juniorek u-dimension - model w tej kwestii nieistotny

przód - to PB-6ES

kable zasilające do rozdzielacza 26mm2 od rozdzielacza do wzmaków 10mm2, minus brany z akumulatora.

Moje typy tego problemu to:

*** wzmak nie jest stabilny przy 2 ohmach (jak to sprawdzić?).

*** wzmak jest za słaby (ale 400W RMS przy 4 ohmach wydaje się być mocne, przy 2 ohmach powinno być ok 550-600W)

*** zbyt duże spadki napięcia - spowodowane zbyt cieńkim kablem (10mm2), tu jednak jest kłopot bo to jest maksmalna średnica, która mieści się w terminalu - może kondensator załatwiłby tu sprawę?

*** złe ustawienia poziomu subwoofera (przy odpowiednim ich obniżaniu skala wyłączenia przesuwa się odpowiednio w górę) - więc to chyba nie bardzo.

Wiem wiem, że powinienem przestawić suba na 4 ohmy ale odkręcanie miliona śrubek osłabia mnie - jeżeli to będzie najprawdopodobniejsza przyczyna to zabiorę się za to.

A może zmienić suba? Nie bardzo mi ten jbl leży - jakoś mało z niego mięcha. Pytanie czy przy hertzu ES250 byłoby lepiej?

Więcej koncepcji na razie nie mam - oczekuję burzy mózgów i konstruktywnych rad zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> *** wzmak nie jest stabilny przy 2 ohmach (jak to sprawdzić?).

A czemu nie podaczyc go w 4 Ohm? pewnie tak jest zrobione, wiec tutaj wątpie

> *** wzmak jest za słaby (ale 400W RMS przy 4 ohmach wydaje się być

> mocne, przy 2 ohmach powinno być ok 550-600W)

Mocy wystarczy napewno smile.gif

> *** zbyt duże spadki napięcia - spowodowane zbyt cieńkim kablem

> (10mm2), tu jednak jest kłopot bo to jest maksmalna średnica,

> która mieści się w terminalu - może kondensator załatwiłby tu

> sprawę?

Kable wystarcza jak do rozdzielacza jest 25mm2 to ta 10 po starczy napewno, kondensator nie potrzebny raczej

Ja raczej mysle ze problem jest w zle przykreconej masie. Masa sie traci i dlatego przerywa. Lepiej sprawdzic bo jezeli to przyczyna to moze poleciec radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czemu nie podaczyc go w 4 Ohm? pewnie tak jest zrobione,

No własnie nie wiem - miałem w w 4 ohmach i moje subiektywne zdanie wskazało że w 2 ohmach gra lepiej. Nie pytaj co to oznacza bo już nie pamiętam. wink.gif

> Ja raczej mysle ze problem jest w zle przykreconej masie. Masa sie

> traci i dlatego przerywa. Lepiej sprawdzic bo jezeli to

> przyczyna to moze poleciec radio.

Przewód (+) i (-) pociągnięty jest z aku do rozdzielacza. A problem dotyczy tylko wzmaka od suba. Wczoraj sprawdzałem jakość podłączenia i jest bez zastrzeżeń.

A co sądzisz o es250?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No własnie nie wiem - miałem w w 4 ohmach i moje subiektywne zdanie

> wskazało że w 2 ohmach gra lepiej. Nie pytaj co to oznacza bo

> już nie pamiętam.

> Przewód (+) i (-) pociągnięty jest z aku do rozdzielacza. A problem

> dotyczy tylko wzmaka od suba.

To nie ma znaczenia bo sub ciagnie duzo wiecej mocy wiec moze na przod starczyc a na suba juz nie... ale jak od aku to nie powinno sie nic dziac...

Wczoraj sprawdzałem jakość

> podłączenia i jest bez zastrzeżeń.

> A co sądzisz o es250?

Gdzies go ostatnio polecałem, ale tutaj to gusta tez sie licza smile.gif ja mam jbl w zamknietej podlaczony w 4ohm i jestem bardzo zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.