Skocz do zawartości

Mycie Silnika


Sithpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy ktoś z panów myje od czasu do czasu silnik w naszych pięknych autach?Na co zwrócić uwagę?Będe chciał to zrobić na jakiejś myjni ale wiadomo , że jest jak jest i nikt nie daje gwarancji uruchomienia auta po tej operacji a zależy mi zeby auto było i czyste i jeżdzące a nie tylko czyste.Mam Palio Weekend 1.4 98r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co chcesz myć silnik ? Będziesz się lepiej czuł psychicznie ?

Ja dwa razy myłem silnik w dwóch róznych samochodach. Za pierwszym razem sam zalałem alarm samochodowy (była w nim szklanka wody). Drzwi zablokowały się na kilka godzin i tylko interwencja znajomego mechanika-elektryka uratowała mnie od sporego wydatku. Za drogim razem najwrażliwsze podzespoły owinąłem workami plastikowymi i mimo to na myjni zalali mi rozrusznik. Dobrze że skończyło się na jego rozebraniu u mechanika, przeczyszczeniu i wymianie tulejek - koszt 100 zł , kupa nerwów i sporo straconego czasu. Powiedziałem sobie: nigdy więcej mycia silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ja myłem silnik w ASO Gliwice. zapłaciłem ledwie 15zł i dostałem

> gwarancję uruchomieniową. jak do tej pory smiga bez zarzutu a

> minelo juz kilka miesiecy

Widze ,że na dwoje babka wróżyła:)

Chyba zadzwonie do ASO sam napewno tego nie zrobię chciało by się mieć czysto ale bardziej mi zależy żeby auto jeździło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłem to kilkadziesiąt razy i różnych autach. przede wszystkim podczas mycia silnik musi pracować, wystarczy nałożyć worek na alarm i centralke. ponoć najwrażliwsze są toyoty, ale nie miałem nigdy z nimi problemów. jeden tylko raz mi sie zdarzyło że seicento wylądowało u mechanika, ale ponoć była zepsuta inst. gazowa i woda jej zaszkodziła. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Czy ktoś z panów myje od czasu do czasu silnik w naszych pięknych

> autach?Na co zwrócić uwagę?Będe chciał to zrobić na jakiejś

> myjni ale wiadomo , że jest jak jest i nikt nie daje gwarancji

> uruchomienia auta po tej operacji a zależy mi zeby auto było i

> czyste i jeżdzące a nie tylko czyste.Mam Palio Weekend 1.4 98r

no to ja sam myłem silnik na podwórku zwykłym szlaufem s w sience 1.4 spryskałem preparetem odczekałęm około 3 min i spruskałem wszytsko ładnie zeszło.. zasłon tylko cewki aku i te lektronike przy aku. tak lałęm wszedzie i to dosc mocno i długo ze wszytskoch stron.. nie chiał odpalic smile.gif postał 2 h z otwarta maska i odrazu zagadał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.