Skocz do zawartości

brak iskierki życia


de_stal2

Rekomendowane odpowiedzi

WItam.

Dzisiaj uniaczek odmowil mi posluszenstwa. Zgasl i nie daje oznaków życia frown.gif. Wykrecilem swiece polozylem na silniku (oczywiscie kabel podlaczony, swieca do masy) pokrecilem rozrusznikiem i nie ma iskierki. Jutro sprawdze czy napiecie dochodzi do cewki. Jesli bedzie dochodzilo to slyszalem o takiej mozliwosci sprawdzenia cewki: Kabelek ktory idzie na kopulke z cewki to sprobowac wpiac w niego swiece i oczywiscie swiece do masy. Nastepnie zasymulowac dzialanie modulu zaplonowego, ktory jesli sie nie myle daje impulsy na cewke. Czyli robie cos takiego, ze cewka zasilona (zrobie kabelkami bezposrednio, jakos na krotko zepne) i teraz jak domniemam musze zasymulowac dzialanie modulu zaplonowego. I teraz nie jestem pewien czy tak sie da i mozna ale: wezme 12v bezposrednio z akumulatora kabelkiem i bede przytykal na 3ci styk na cewce (bo na cewke ida trzy kabelki) i w momencie styknięcia do cewki przynajmniej w mojej teorii powinna sie iskra na swiecy pojawic. No i tak przytykajac rozwierajac powinny sie iskierki pojawiac o ile cewka jest sprawna. Tylko nie mam pewnosci czy tak mozna zrobic, wiec moze ktos z forumowiczow bedzie w stanie powiedziec czy takie cos ma prawo dzialac. :-). I co najwazniejsze ktore kabelki na cewce sa od czego i do czego sluza bo sa 3 kabelki :-) Dwa na zasilanie jesden z modulu ? moj uniaczek jest na gazniku, nie ma zadnej alektroniki , silnikow krokowych, czujnikow nie wiadomo czego itp :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracajac do tematu, wymienilem cewke i dalej brak iskry wiec pozostal mi modul zaplonowy do sprawdzenia. Zmierzylem miernikiem rezystancje przewodu wn idacego z cewki na kopulke i wynosi ona 2500 Omi moje pytanko czy taka powinna byc czy moze cos kabelek szwankuje ? Ktos moze kiedys mierzyl albo wie jakiego rzedu powinna byc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wracajac do tematu, wymienilem cewke i dalej brak iskry wiec pozostal

> mi modul zaplonowy do sprawdzenia. Zmierzylem miernikiem

> rezystancje przewodu wn idacego z cewki na kopulke i wynosi ona

> 2500 Omi moje pytanko czy taka powinna byc czy moze cos kabelek

> szwankuje ? Ktos moze kiedys mierzyl albo wie jakiego rzedu

> powinna byc ?

niewiem.gif nigdy nie sprawdzałem

i dopiero teraz zobaczyłem że masz gaźnik ,a nie wtrysk-więc nie masz cpw

-kopułke czyściłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nigdy nie sprawdzałem

> i dopiero teraz zobaczyłem że masz gaźnik ,a nie wtrysk-więc nie masz

> cpw

> -kopułke czyściłeś?

tak ,czyściłem, zresztą kopułka, palec oraz świece niedawno były wymieniane. W ogole na poczatku bylo tak ze jak sie silnik porzadnie nagrzal to gasł. I tak dopiero po 2 godzinkach dało się go dopiero odpalić. Teraz nawet po ostygnięciu nie odpala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.