Skocz do zawartości

Problem ze znikającym ogrzewaniem


tomw81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W moim 1,9TDI ALH mam taki problem, otóż na wolnych obrotach nie grzeje mi ogrzewanie Silnik działa normalnie szybko się nagrzewa na wskaźniku pokazuje 90* i taką temp trzyma cały czas, ale jak stoje gdzieś w korku i chodzi na wolnych obrotach to po chwili w środku z nawiewów leci chłodne powietrze.Wystarczy że zwiększę wtedy obroty, nawet na 1,5 tys i już znów leci ciepłe a w kabinie czasami słychać przelewającą się ciecz? O co tu chodzi wymieniłem czujnik temp płynu i odpowietrzyłem układ ale bez zmian Problem pojawia się tylko czasami ale zima zapasem więc trzeba działać

Ktoś mi podpowie co jest grane gdzie szukać przyczyny??

Dzięki za pomoc 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poczytaj

> http://forum.vw-passat.pl/search.php?searchid=1234285

A nie wiesz jak powinny wyglądać węże od nagrzewnicy bo silnik rozgrzany na 90* wąż do nagrzewnicy gorący a wyjściowy tylko letni Czy takie powinno być schłodzenie byłem u mechaniora powiedział że nie powinna być taka różnica i może być nagrzewnica zamulona i na wolnych obrotach jest za małe ciśnienie aby przetłoczyć płyn przez nią po zwiększeniu obrotów rośnie ciśnienie i daje rade popchnąć płyn przez nagrzewnicę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie wiesz jak powinny wyglądać węże od nagrzewnicy bo silnik

> rozgrzany na 90* wąż do nagrzewnicy gorący a wyjściowy tylko

> letni Czy takie powinno być schłodzenie byłem u mechaniora

> powiedział że nie powinna być taka różnica i może być

> nagrzewnica zamulona i na wolnych obrotach jest za małe

> ciśnienie aby przetłoczyć płyn przez nią po zwiększeniu obrotów

> rośnie ciśnienie i daje rade popchnąć płyn przez nagrzewnicę

Mechanik dobrze mowi. Weze powinny miec taka sama temperature przy prawidlowo dzialajacym obiegu.

Sprawdz rano stan plynu w zbiorniczku. Moze jest za malo. Dolej do max. i rozgrzej silnik tak zeby wentylator sie zalaczyl. Nastepnego dnia rano zobacz ile plynu jest w zbiorniczku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.