Skocz do zawartości

Ogrzewanie..


SlawekS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy to możliwe że podczas jazdy układ się zapowietrzył? Jechałem se normalnie jak biały człowiek, ogrzewanko na full+dmuchawka, w samochodzie prawie sauna i nagle leci zimne powietrze angryfire.gif Dodam, że już 2 raz mi taki numer auto odwaliło podczas jazdy. Zaraz po tym jak zaczęło lecieć zimne powietrze, silnik na luzie zaczął gasnąć yikes.gif a jechałem na LPG. Dziwie się bo nigdy mi nie gasł na LPG, prędzej by zgasł na benzynie. Nigdy nie mogę odpowietrzyć układu w 100% i zawsze słyszę bulgotanie podczas jazdy.Może na jakąś wielką górę wjechać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Czy to możliwe że podczas jazdy układ się zapowietrzył?

> Jechałem se normalnie jak biały człowiek, ogrzewanko na

> full+dmuchawka, w samochodzie prawie sauna i nagle leci zimne

> powietrze Dodam, że już 2 raz mi taki numer auto odwaliło

> podczas jazdy. Zaraz po tym jak zaczęło lecieć zimne powietrze,

> silnik na luzie zaczął gasnąć a jechałem na LPG. Dziwie się bo

> nigdy mi nie gasł na LPG, prędzej by zgasł na benzynie. Nigdy

> nie mogę odpowietrzyć układu w 100% i zawsze słyszę bulgotanie

> podczas jazdy.Może na jakąś wielką górę wjechać?

a czy przy wymianie plynu byl przeplukany uklad chlodzenia, no a odpowietrzyc mozna zaworkiem na wezu przy wlocie do nagrzewnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a czy przy wymianie plynu byl przeplukany uklad chlodzenia, no a

> odpowietrzyc mozna zaworkiem na wezu przy wlocie do nagrzewnicy

Nie był płukany a wymieniałem w poprzednie wakacje.. wczoraj porządnie odpowietrzyłem; znalazłem taaaaką górę w mieście że hej waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie był płukany a wymieniałem w poprzednie wakacje.. wczoraj

> porządnie odpowietrzyłem; znalazłem taaaaką górę w mieście że

> hej

Witam!!

Uzupełnij poziom płynu na zimnym silniku tak do połowy zbiorniczka wyrównawczego,odpal silnik poczekaj do włączenia wentylatora /oczywiście ogrzewanie włączone na max./nastepnie odkreć odpowietrznik na wężu delikatnie i ostrożnie na paluszki jezeli przestanie lecieć powietrze zakręć odpowietrznik powinno być OK po wszystkim sprawdz poziom płynu jeżeli problem sie powtarza szukaj musi być gdzieś nieszczelność w układzie i jeszcze jedna sprawa odpowietrzałem ten silnik kilka razy i nigdy nie korzystałem z żadnej górki postaw auto na prostym kawałku podłoża i do roboty.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie był płukany a wymieniałem w poprzednie wakacje.. wczoraj

> porządnie odpowietrzyłem; znalazłem taaaaką górę w mieście że

> hej

Popieram zdanie moje go poprzednika. Układ chodzący odpowietrza się przecież nie ruszając z miejsca. Ja to robiłem tak: odkręcasz korek wlewu płynu chłodniczego, ogrzewanie włączasz na maksa i czekasz, czekasz aż do włączenia się wiatraka. Oczywiście w trakcie całej czynności i miarę nagrzewania silnika będziesz widział uciekające powietrze z płynu chłodniczego. Najlepiej poczekać aż ze trzy razy włączy się wiatrak, można dla pewności jeszcze trochę obroty silnika zwiększyć. Proces ma się zakończyć jak nie będzie już "bąbelków" powietrza. Ja to przynajmniej zawsze tak robiłem smile.gif.

A jeżeli chodzi o to że słyszysz "bugoty" podczas jazdy to nie powietrze, odpal silnik i włącz na maksa ogrzewanie to usłyszysz dźwięk przelewającego się płynu chłodzącego prze układ chłodzenia, zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.