Skocz do zawartości

Nisan Almera -dokręcanie głowicy po dotarciu???!!!


Esol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam skośnych kolegów po sąsiedzku.

Mam do Was pytanie na temat który zasłyszałem na firmowej wigilii, a który w oplowskich kręgach jest czystą herezją i chciałem się upewnić jak tam u Was pod maską się przedstawia.

Kolega ma Nisana Almerę (1,8 Pb,LPG,97-99-chyba ) gaz sekwencja - na skutek usterki lpg-a mała nakrętka przewędrowała z parownika przez cały dolot i narobiła kaszki w jednym z cylindrów- ale nie o tym rzecz.

Kolega oddał auto w ręce mechanika a ten oczywiście wymienił zawory/tłok/szpilkę itepe, przy okazji zmienił UPG. Niby nic szczególnego, ale tu zaczyna się smaczek...

Po naprawie zalecił ostrożną jazdę przez okres 1-3kkm i żeby to wymusić na kliencie ponoć przestawił cytuję "...coś...kąt zapłonu, moment wtrysku...czy coś tam" żeby auto się lekko zamuliło.

Po przejechaniu rzeczonych 1-3kkm kolega ma się udać na ponowną wizytę w celu (!)dokręcenia śrub głowicy(!) i przywrócenia stosownej mocy.

Czytałem że takie numery to się stosowało w jelczach i innych wynalazkach z żeliwną głowicą, ale nie w aluminiowych w miarę nowych silnikach.Sam niedawno wymieniałem UPG i jak wymieniona tak nie ruszana i nic nie leci.

Pierwsze moje zdanie - zmień mechanika! Ale ponoć rekomenduje się on pracami przy wysilonych rajdowych silnikach(?)

I co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instrukcja serwisowa nie przewiduje dokręcania głowicy. Wymiana UPG wymusza dość skomplikowana procedure dwuetapowego dokręcenia głowicy w chwili montażu (z jednoczesnym odkręceniem śrub!). Szkoda ze p. mechanik nie doszkolił się w tym temacie zanim rozgrzebał silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki koledzy za odzew.

> No ale wynika z tego co piszecie że ten odstęp iluś tam kkm i

> "docieranie" jest po prostu bez sensu.

nie tylko bez sensu ale zwieksza prawdopodobieństwo rozszczelnienia UPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.