Skocz do zawartości

Zużycie oleju


pawel182

Rekomendowane odpowiedzi

> A co chleje ?

No...przecież każdy chleje smile.gif to normalne smile.gif ale kiedyś rozmawiałem ze znajomym coś na ten temat i pytam z ciekawości, bo ponoć Passat TDI (chyba) może brać na 1000km ok 0,7 albo i więcej oleju i to ponoć jest w normie smile.gif czyli zakładając przegląd co 15tys wypadałoby że w tym czasie można dolać ok 10l oleju...? co dla mnie osobiście troche dziwne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie ale kiedyś rozmawiałem ze znajomym coś na ten temat i pytam z

> ciekawości, bo ponoć Passat TDI (chyba) może brać na 1000km ok

> 0,7 albo i więcej oleju i to ponoć jest w normie

No sa ropniaki co biora nawet wiecej wink.gif jak nie bierze to dobrze. Tak samo jak benzyniaki ,moja stara astra brała 1l/1kkm , sprzedałem ,kupiłem renówke (5W-40) no i nic nie bierze grinser006.gif. No przynajmniej jak kupiłem a było zrobione 10kkm to było max. rotfl.gif .Na nowym oleju zrobiłem 1800km narazie jest max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No...przecież każdy chleje to normalne ale kiedyś rozmawiałem ze

> znajomym coś na ten temat i pytam z ciekawości, bo ponoć Passat

> TDI (chyba) może brać na 1000km ok 0,7 albo i więcej oleju i to

> ponoć jest w normie czyli zakładając przegląd co 15tys

> wypadałoby że w tym czasie można dolać ok 10l oleju...? co dla

> mnie osobiście troche dziwne....

Silnik może nie brać ani gram oleju albo żłopać litr / 1000 km. Wszystko zależy od: kondycji silnika, przebiegu i temperamentu kierowcy. Na przykład w moim 1.3 w ubiegłym roku przed pierwszym przeglądem przy przebiegu ok. 19 kkm ubyło od nowości ok. 3 mm na bagnecie. Teraz jak sprawdzałem przy 31 kkm, w ogóle nic nie ubyło. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.