Skocz do zawartości

Nie startuja liczniki


notebuk1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na Stilo jestem tu poraz pierwszy, wiec witam Wszystkich serdecznie smile.gif

Ano dzisiaj w naszym Stilo 1,4 (2004rok) gdy odpalilem silnik nie załaczyly sie zegary, kontrolki i komputer. Efekt jest taki ze silnik dziala, swiatla dzialaj, auto jedzie, ale zegary / liczniki stoja, komputer wyswietla CHECKING i nic wiecej (dodaktowo zalacza sie kontrolka pasow oraz poduszki pasazera, zadna wiecej).

Po przejechaniu w takim stanie 2km nagle wszystko zaczelo dzialac jak przed wystapieniem problemu - zaden komunikat bledu nie pojawil sie. Jedynie przebieg km staly pulsowal. Tak dojechalem do domu. Pozniej wylaczylem motor i za ok 15 jak musialem jechac, odpalilem silnik i wszystko dzialalo jak nalezy a liczydlo km przestalo pulsowac. Teraz poszedlem z ciekawosci sprawdzic czy wszystko dziala i wlaczam zaplon, liczniki i kontrolki zaskloczyly ale doslownie po sek. zgasly i pojawilo sie CHECKING. Nawet po wyjeciu kluczyka na LCD swieci sie tylko CHECKING i nie mozna tego w zaden sposob wylaczyc. Dodam ze auto poza tym dziala bez problemow. W koncu stwierdzilem ze moze cos sie komp zwiesza, wiec odlaczylem na 5 min akumulator. Jednak po podlaczeniu jego ponownym i przekreceniu kluczyka liczniki dalej sie nie zalaczaja a na wyswietlaczu to juz nawet CHECKING sie nie zapala.

Moze ktos mi moglby podpowiedziec co z tym fantem robic.

Podejrzewam ze gdzies cos po prostu nie laczy, ale nie mam zadnego pojecia gdzie szukac. Mysle tak,poniewaz za pierwszym razem gdy to sie stalo, liczniki po kilku min sie zalaczyly i wszystkie funkcje i kontrolki dzialaly.

Pozdrawiam serdecznie

Tomek

Poniewaz wyszukiwarka nie dzialala, nie moglem nic odnalezc na forum. Z tego co przeczytalem to problem tkwi w samym liczniku. Zdaje sie ze bedzie do wymiany:(

Jezeli ktos ma jeszcze jakies pomysly, to chetnie sie zapoznam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

na 99 procent padają ci zegary.miałem to samo i opisane jest gdzies na forum.w zegarach stilo jest moduł motoroli który pada po prostu.objawy są takie ze na początku gasną,potem zapalają się znowu.po jakims czasie zapalają sie i gasną co chwilke a na koncu padają całkiem.objawy są takie ze byłem swięcie przekonany że masa gdzies nie styka.u mnie na zegarach pasy tylko dzialaly i poduszka.nie dzialalo oswietlenie pokręteł i przycisków na drzwiach.komus na forum nie działały silniczki do swiateł przednich.najlepiej na szrot pojechac i kupic z mozliwoscią zwrotu jesli to nie to.wymiana zegarów to 4 sruby tylko-5 minut roboty.jak naprawisz daj znac co to było

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ciach]

Dzieki za rzeczowa odpowiedz. No probowalem odkrecic te zegary, czyli odkrecilem 2 wkrety z gory i 2 z dolu ale zegary nie chca mi wyjsc. Siedza nadal b. mocno jakby dalej byly przykrecone. Jest tam tak ciasno ze nie ma nawet jak podwazyc. Jak to wydlubac, masz jakis TIP's na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opusc kierownice na dół na maxa i próbój pociągnąć licznik od góry do siebie.musi wyjść))))))).są za nim 2 kostki które trzeba odpiąć.a i zapomniałem że pewnie data i godzina ci się resetuje pewnie))))a tak poważnie to pamiętaj ze przebieg zapisany jest w zegarach...

pozdr cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.