Skocz do zawartości

Panowie problem mam .... ?


aRtiDG

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam otóż taki problem:

jak jest silnik zimny obojętne czy deszcz czy słońce przy osiągnięciu swojej temperatury przełaczania z Benzyny na gaz samochód gaśnie kilka razy zrobie tak albo dużej przepale na benzynie samochód normalnie jeździ bez żadnego problemu, silnik wystygnie to samo mam, musze czekac jak silnik się rozgrzeje, temperatura przełaczania na gaz ustawiona tak samo jak przed całym tym cyrkiem więc co to może być ? dodam że samochód przy przełączeniu ręcznym żeby odpalił z gazu przed calym cyrkiem na zimnym silniku mogł odpalić a teraz nie ma mowy o takiej czynności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam mam otóż taki problem:

> jak jest silnik zimny obojętne czy deszcz czy słońce przy osiągnięciu

> swojej temperatury przełaczania z Benzyny na gaz samochód gaśnie

> kilka razy zrobie tak albo dużej przepale na benzynie samochód

> normalnie jeździ bez żadnego problemu, silnik wystygnie to samo

> mam, musze czekac jak silnik się rozgrzeje, temperatura

> przełaczania na gaz ustawiona tak samo jak przed całym tym

> cyrkiem więc co to może być ? dodam że samochód przy

> przełączeniu ręcznym żeby odpalił z gazu przed calym cyrkiem na

> zimnym silniku mogł odpalić a teraz nie ma mowy o takiej

> czynności

Czy masz problem z przejściem na gaz po dłuższym postoju? A po dobrym rozgrzaniu silnika na benzynie problem mija? Jeśli tak, to bym zaczął od wyczyszczenia silnika krokowego od instalacji gazowej (jeśli go masz), może się zabrudził i dopiero reaguje po rozgrzaniu, ewentualnie sprawdzenie filterka od gazu, w najgorszym razie coś z parownikiem. Rozumiem, że elektrozawór jest ok jeśli później autko chodzi na gazie? Miałem podobny problem i wyczyszczenie krokowca od gazu pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Ile na LPG przejechałeś? Jeśli dużo to może już membrany/parownik

> prosi się o wymianę.

okazało się że mam uszkodzony reduktor i jest do wymiany teraz się zastanawiam czy szukać gazownika co wymieni bebechy czy odrazu kupować nowy reduktor ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.