Skocz do zawartości

Mitsubishi Carisma - jakieś tanie audio.


czesiek_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem to autko jednak na stanie miało jedynie jakieś stare radio 2x20 plus fabryczne rozleciałe juz trochę głośniki.

Nie jestem żadnym melomanem etc. Chcę poprostu by ładnie grało. Dało by się jakimś tańszym kosztem kupić jakiś sprzęt? Tak góra do 400-500zł. Może być używane byle było:)

Z przodu głośniki 10cm z tyłu 16cm. Widziałem na aukcjach głośniki firmy peiying za całkiem przyzwoite pieniądze. Będzie to grać czy charczeć raczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tyłu masz 16,5 ale mniejsza o to

poszukaj jakiegoś lepszego używanego modelu pioneera lub alpiny, a do tego możesz np kupić odseparowany system przedni helixa. Potem wytłumić przednie drzwi nawet dekarską, kupić pierścienie mdf przykręcić pod poszyciem tapicerki, a we wspomnianej zrobić otwór i zamaskowac maskownicą z zestawu. pociągnąc po 1,5 m kabla głosnikowego na trasie radio - drzwi. Będzie o niebo lepiej niż zaplanowała fabryka, bo: 12 cm z przodu grają w podłoge dlatego z miejsca można sobie odpuścić. Z tyłu jak kto woli, ale sie głosników nie montuje (na koncercie nie stoi sie tyłem do sceny muz, jak słuchasz wiezy to tez nie odwracasz sie do niej tyłem). Ponadto w htb carismie te miejsca z tyłu są małosztywne (dodatkowe dźwięki brzęcząco klekoczące).

NIestety bez dobrego radia, kabli i nawet małego wzmacniacza nawet najlepsze głosniki będą harczeć. bo przeciętne radio ma max 17-18W na kanał a jak dasz głosno, to harczenie nie jest winą głosnika, tylko radia, które nie jest tego głosnika w stanie dostatecznie zasilić, zbyt cienki przewód do głosnika i brak wytłumienia dodatkowo robi swoje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

A powiedz dużo jest problemu z ściąganiem tej bocznej tapicerki w cari? Jest gdzie przykręcić te głośniki do drzwi? Wiem że miejsce jest na nie idealne ale raczej do tapicerki ich nie przykręce. Jakie wtedy głośniki na przód 16 średniotonowe i wysokie oddzielnie?

np takie http://allegro.pl/item684102322_helix_bark_blue_62_1_165mm_nowe.html#gallery

Może masz jakiś link do torutialu bo na mitsumaniakach nie widziałem:)

Jakbym miał to robić po kolei to co najpierw radzicie radio kupić czy wzmacniacz i głośniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problemu ze zdjęciem boczku nie ma prawie wcale. musisz zdjąć widoczne zaślepki (ok 5 szt z tego co pamiętam), i odkręcić srubki. potem masz jedną srubke za klamką i jedną w uchwycie. dodatkowo trzeba jeszcze podwazyć delikatnie zaślepke przy lusterku i odkręcić znajdującą się za nią śrubkę, po tym wyjmujesz cały ten trujkącik przy lusterku. Ostatni etap, to "pociągnięcie" do siebie tapicerki u dołu (wyskoczy z klipsów), i jak wyskoczy to cały boczek do góry aby go zdjąc z bolca od zamka drzwi. Z odpięciem kostki od szyb już sobie poradzisz.

W drzwiach masz idealny otwór na głośnik 9nawet z otworami na śrubuy mocujące. Kupisz na allegro dwa pierścienie z MDF 18# za ok 30 PLN (ja zrobiłem sam) i owe pierścienie przykręcasz do drzwi. POnadto wypada całe drzwi wykleić matami wygłuszającymi (tu dowolność zależy od zasobności portfela, tj wersja minimum - taśma dekarska z marketu budowlanego za ok 100 PLN za rolke, lepiej - maty bitumiczne z allegro ok 4 PLN/arkusz, lub droższe Stingery, STP lub najdroższe Dynamaty. Na jedne drzwi potrzeba ok 1-1,2 m2 mat (0,5-0,6 m2 w środku i tyle samo na zaklejenie otworów technologicznych na zewnątrz pod boczkiem drzwi. Wiadome jest że pod maty wypada powierzchnie odtłuścić, i zanim zabierzesz sie za wyklejanie, to warto wpuścić do drzwi kable (ja wpuszczałem przez fabryczne gumowe peszle, jest z tym troche roboty (trudny dostęp), ale staysfakcja jaka potem smile.gif

Jak już to zakończysz to przykręcasz głośnik do pierścienia (innymi wkrętami niż te którymi zamocowałeś pierścień. Każdy zestaw głośników ma szablon pod otwór. najpierw w tapicerce robisz niewielki otwór orientacyjnie tam gdzie jest głosnik np otwornicą, i zakładasz tymczasowo boczek na drzwi aby zlokalizowac gdzie dokładnie jest głosnik względem otworu i potem na podstawie szablonu nanosisz kontur otworu nie większego niż ramka maskownicy, zdejmujesz boczek i wycinasz, a następnie przykręcasz do boczku maskownicę.

Oddzielne głośniki wysokotonowe możesz zamontować do słupków przednich lub pod przednią szybą i wykierunkować je kilka cm poniżej lusterka wstecznego.

Gwarantuję Ci, że tki system przedni zagra lepiej aniżeli byś cokolwiek o tych samych parametrach montował w miejsce tych 10, lub w tył.

Ja był na Twoim miejscu zaczął od radia, głosników i wygłuszenia drzwi + kable (jak da rade to do drzwi 2,5 mm2 to wysokotonowego 1,5 mm2) POsłuchasz jak to gra, i jak bedzie mało, todozbierasz na wzmacniacz.

poczytaj tu na AK, na mitsumaniakach, czy na innych forach jaki sprzęt jest plecany w Twojej półce cenowej

co do samej carismy to poczytaj:

ten temat

oraz ten

ten

ten

dostkowo pośledź troche tematy

tutaj i tutaj

ja osobiście robiłem troche większą dłubaninę:

p10500431560135.th.jpgobrtdlap10500441568300.th.jpgp10500051576237.th.jpgp10500061586161.th.jpgp10500071595154.th.jpg

p10500091605046.th.jpgp10500111613758.th.jpgp10500131622591.th.jpgp10500141630604.th.jpgp10500161638389.th.jpg

p10500191647546.th.jpgp10500211657293.th.jpgp10500251666214.th.jpgp10500261674939.th.jpgp10500421685118.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, bardzo mi pomogłeś kolego:)

Powiedz mi jeszcze jedno. Jak dostać się do wnętrza konsoli środkowej by wejść tam od tyłu. Z której strony szukać dziury by podprowadzić zasilanie radia od aku (chyba że nie trzeba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze, to jeśli nie planujesz podłączać od razu wzmacniacza, to zostań przy fabrycznym zasilaniu (z kostki - schemat kolorów masz w dziale CA na mitsumaniakach) jesli jednak sie uprzesz, to niewielki otwór znajdziesz po stronie pasażera "w nogach" pod kokpitem.

co do samego dobierania sie do radia od tyłu, to warto odkręcić boczną osłonę centralnej częsci kokpitu po stronie pasażera, a jak to za mało, to trzeba rozebać konsolę centralną poczytaj

u mnie jak na razie radio gra na fabrycznej instalacji zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w drzwi i tak musisz puścić nowe kable, a gdyby jednak Ci sie zachciało kiedyś wzmacniacza, to przy 2,5mm2 masz już spokojnie przygotowaną instalacje

przedstawię to na swoim przykładzie.

Jak miałem cienkie kable do głośników to radio przygasało, jak wymieniłem na grube...o dziwo przestało (zasilanie jak było tak jest),

dodam, że 9812rb ma wbudowany wzmacniacz v-drive 4x60. Ja profilaktycznie jak bedę ciągnął prąd do wzmacniacza, to zastosuje rozdzielacz i wtedy prąd pośle też do radia, a teraz to niech jest jak jest. Wypadałoby, aby od aku leciał sobie jeden kabel np 35mm2 z dużym bezpiecznikiem z którego to byłby zasilany piecyk i radio. Jednak jak obmyślałem zabudowę i jej parametry to na kilku stronach firm zajmujących się CA znalazłem schematy instalacji nawet kilkuwzmacniaczowej gdzie radyjko zostawało na seryjnym zasilaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.