Skocz do zawartości

awaria wskażnika paliwa w 206 HDi


lukaciup

Rekomendowane odpowiedzi

Witam z sasiedniego kacika, mam problem wskaznik paiwa cały czas pokazuje ze zbiornik jest pełny tzn. po włączeniu zapłonu wskazówka zatrzymuje się na chwile na 3/4 i zaraz pokazuje pełny, a po wyłączeniu zapłonu spada do połowy a dopiero po chwili na zero. Co to może byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wskaźniki paliwa w peugeotach żyją własnym życiem

ale są główne trzy problemy:

1. jeżeli wskaźnik cały czas wskazuje za dużo i problem znika czasami na krótki okres czasu to znaczy że problem jest ze wskaźnikiem (jeżeli mamy wskaźniki SAGEM to mamy na to 99% szans). Wymontowujemy wskaźniki i lutujemy 3 miejsca gdzie silniczek wskaźnika jest przymocowany do płytki (pozostałe wskaźniki też polecam na wszelki wpadek potraktować lutownicą) SAGEMY po prostu mają problemy z zimnymi lutami.

2. jeżeli po zatankowaniu wskazuje OK i problem złych skazań przychodzi z czasem między tankowaniami to znaczy że jest problem z odpowiednim odpowietrzeniem zbiornika (rzadkość)

3. mam go od zawsze w swoim autku - wskazuje mi maxa po deszczu - i tu jest lipa - trzeba by sprawdzić przewód między spławikiem w baku a kompem - przyzwyczaiłem się i nie chce mi się palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.