Skocz do zawartości

GNIAZDO ZAPALNICZKI - POMOCY


Joszko

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem i bardzo proszę o rady.

W UNO 900 -2000rok prod. podłączyłem gniazdo zapalniczki, które działa przy wyłączonym silniku. Po uruchomieniu silnika i przejechaniu kilkudziesięciu metrów gniazdo wyłancza się. Dziwne, bo nie wyłancza się odrazu ale po pewnym czasie więc w podłączeniu chyba nie ma błędu. Co jest przyczyną. Proszę o pomoc.

Jeżeli zewrę przewody podłączeniowe dniazda to zapalają się światła postojowe.

Może jednak to błą w podłączeniu. Przewody wyprowadziłem z kostki fabrycznie instalowanej w popielniczce.

Bohdar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No nikt mi nie chce pomódz.

> ale podłączę pod przewody radia. A jak to jest robione fachowo?

Czy zapalniczka była oryginalnie podłączona? czy dopiero Ty to zrobiles sam?

Tu bym radzil uwazac, bo stacyjka nie wylacza doplywu pradu do gniazda zapalniczki - w krytycznych sytuacjach moze gdzies zdarzyc sie zwarcie i autko pojdzie z dymem.

Moze ktores zlacze ma zle styki? albo zasniedziale? Sprawdz przebieg przwodow plusoqwego do akumulatora, a takze przewody masowe. A na razie - jako ze zima i nikomu nie zycze grzebania pod maska - polecam safety match - zapalki albo wytworna zapalniczke. I byl edo wiosny. .

boozing.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No nikt mi nie chce pomódz.

> ale podłączę pod przewody radia. A jak to jest robione fachowo?

Uzupełnij profil to wtedy się znajdą chętni do pomocy skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No nikt mi nie chce pomódz.

> ale podłączę pod przewody radia. A jak to jest robione fachowo?

Do gniazda zapalniczki dochodza trzy przewody: plusowy, minusowy/masa i przewod plusowy do żarówki ktory dostajej napiecie tylko przy wlaczonych swiatlach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.