Skocz do zawartości

przelewowy przewód paliwowy w dieslu


sebzal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam;

Szukałem w "szukalni" ale nawet nie wiem jak zapytać...

Silnik 17 DR - GM-owski, z czwartego od lewej (ostatniego, krańcowego) wtryskiwacza mocno wycieka paliwo - przy wyższych obrotach wyraźnie widać. Najprawdopodobniej sparciał kawłek przewodu, który tu jest - taki dzyndzelek wystaje - fabrycznie zasklepiony.

Zamierzam właśnie toto naprawić / wymienić, ale tu pytanie - nie szukam nawet jakiegoś gotowego kompletu, bo pewnie można kupić kawłek przewodu paliwowego, uciąć potrzebną ilość i wymienić a końcówkę zaślepić... np. wkrętem. Nie chcę zaślepiać otworu w metalu - nie wiadomo do czego się może przydać... wink.gif

Natomiast pytanie - jaki to może być przewód? Typowy? Jakiej grubości szukać? Czy w przeciętnym sklepie moto mają taki przewód sprzedawany na metry? Szukać specjalnego do diesla?

Poradźcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy w przeciętnym sklepie moto mają taki przewód

> sprzedawany na metry?

W każdym lepszym sklepie motoryzacyjnym dostaniesz cięte na metry, Musisz tylko znać średnicę. A dla czego masz koniec zaślepiony a nie podłączony do powrotu hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie grubosc 3,2mm. W sklepach "zwyklych" kupisz metr za 10zl, ale nie jest to przelew tak wytrzymaly jak oryginaly, ktore w Oplu okolo 100zl za metr kosztuja. Jak juz kupujesz zwykly, to wez grubszy z zewnatrz ale caly gumowy - z doswiadczenia wujka sa bardziej wytrzymale od tych cienszych z oplotem materialowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W każdym lepszym sklepie motoryzacyjnym dostaniesz cięte na metry,

> Musisz tylko znać średnicę. A dla czego masz koniec zaślepiony a

> nie podłączony do powrotu

Bo pewnie czwarty sie laczy z trzecim, trzeci z drugim, drugi z pierwszym, a pierwszy idzie do powrotu. I po drugiej stronie czwartego/ostatniego zostaje wolny koniec - tak wujek ma w Audi 80 1.9TDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo pewnie czwarty sie laczy z trzecim, trzeci z drugim, drugi z

> pierwszym, a pierwszy idzie do powrotu.

U mnie nie było trójnika tylko pojedynczy. Ale faktycznie może tak być. Choć nie jest to chyba rozwiązanie oryginalne ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie nie było trójnika tylko pojedynczy. Ale faktycznie może tak

> być. Choć nie jest to chyba rozwiązanie oryginalne

u mnie w astrze tez tak jest(tzn. zaslepione wyjście) i jest to raczej rozwiazanie oryginalne...bo inaczej trzebaby było ciagnac z czwartego cylindra długi przewód powrotny o długości pewnie 60 cm.. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrot przelewu moze byc z pierwszego wtryskiwacza (najczesciej spotykany, nie ma to znaczenia, czy z pierwszego, czy z czwartego, ale powyzsza sluszna uwaga, po co ciagnac tak dlugi przewod z czwartego wtryskiwacza...), w czwartym jest zaslepiony jeden krociec.

Osobiscie uwazam,ze lepiej jest kupic przewod przelewowy w sklepie niz w serwisie. Wychodzi znacznie taniej, a wymiana, nawet tych nieoryginalnych, najczesciej jest konieczna po dlugim czasie...

Uwaga, sa dwie srednice (jak koledzy wyzej wspomnieli), obie wchodza na ten sam krociec, lepiej jest kupic tra mniejsza...I oczywiscie nowa zaslepke na krociec wtryskiwacza. Zaslepki sa dostepne, pasuja chociazby od Mercedesa...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Prawdopodobnie grubosc 3,2mm. W sklepach "zwyklych" kupisz metr za

> 10zl, ale nie jest to przelew tak wytrzymaly jak oryginaly,

Dzięki. Wcześniej poszedłem do zwykłego sklepu i nie wnikając zbytnio w średnicę kupiłem, zrobiłem zaślepkę - mimo, że sklepikarz zaklinał się że nie z wkręta tylko z czegoś z gładkimi ściankami bo gwint się wykręci...

Pojeździłem chwilkę i wyszło, że ciśnienie jednak wyrzuciło tą prowizorkę w cholerę. Zmierzyłem przewód - 4-ka, ale wchodził z oporem więc zakładałem - będzie ok.

Dziś już żadnych prowizorek - na Litomskiej u Kruka - zaślepki po 8 złotych sztuka a przewód przelewowy Gatesa za 16/m.

smile.gif

ale bardzo dziękuję za pomoc.

Przy okazji - dzięki Wam - zmienię przewody - już chyba czas na nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.