Skocz do zawartości

Subwoofer ~100zł


Gronek

Rekomendowane odpowiedzi

Powyższa kwota jest taką, której nie chciałbym przekroczyć (w szczególnym, bardzo mocno uzasadnionych wypadkach może ją powiększę).

Muzyka: Totalny misz masz. Ale powiedzmy, że muzyka lat '80 (patrz coś jak w radiu "Złote Prrzeboje"), choć klasyczną jak i RNB nie pogardzę. Więc to chyba nie pomaga.

Obudowa. Maksymalnie mogę dać około 23l - to jest W=do 1,5dm H=3,5dm D1=3,6dm i D2=5,3dm. Br czy closed nie mam sprecyzowanego zdania.

Reszta sprzętu: M/bass: Signat H16; Tweeter: SinusLive Neo28s; Wzmacniacz: Pionner GM-X 354 (45W na przód + 70W dla subwoofera przy 4Ohm'ach); Radio: Panasonic 1323NW (w późniejszym czasie chciałbym je zmienić)

Auto: Daewoo Matiz (małe autko z jeszcze mniejszym bagażnikiem - 167l, chciałbym jek najmniej tą przeszczeń naruszyć. Maximum funkcjonalności ma pozostać, nawet kosztem jakości etc).

Myślałem o Tesli ARN 188-05-04, ale potem znalazłem takie coś SW 803 ZSE. Może jakiś Tonsil? Albo w ogóle coś innego?

Wykresy dla SW 803 ZSE:

51848070.png

26556617.png

Wykresy dla Tesli ARN 188-05-04

59855967.png

29169676.png

Czy Tesla wytrzyma trudy życia w samochodzie?

Prosiłbym o pomoc w dobrze subwoofera i odpowiedniej obudowy do niego.

Nie projektowałem obudów, więc nie potrafię do końca czytać te wykresy.

PS. Jest też używany Pionner TS-W201 (znalazłem tylko jego VAS na poziomie 18l - może być ciekawie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że mam blokadę by wydać więcej niż 150zł (a jeszcze skrzynie trzeba złożyć, stąd kwota 100zł na głośnik, ale jak pisałem wyżej w wyjątkowych sytuacjach mogę trochę więcej dać). Nie chcę, żeby to był nieziemki subwoofer tylko by był na porównywalnym poziomie co reszta sprzętu. On tylko i wyłącznie ma wspomagać Signaty w dolnych rejestrach, bez telepania samochodem etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kupowałem robilem swoj sub to glownym kryterium byla mala objetosc strzynki. Kupiłem wyrob STX i jestem bardzo zadowolony. Do tego stopnia ze chyba jak bede kupował nowy to tez tej firmy. Wiekszosc powie ze potrzebuje duzo pradu ale mi to nie przeszkadza. Mam stary wzmak blaupunkta i osoagnalem to co chcialem. Jest przyjemny bas ale bez rozrywania auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tą Tesle, jak mi się nie spoda jej brzmienie, to dam ją siostrze do wieży smile.gif. Zatem napewno się nie zmarnuje.

Dzięki za porady.

PS. Skompletowałem już wszystkie komponenty do car-audio, zatem jak dobrze pójdzie to nie długo będzie montaż 893goodvibes.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Mam jeszcze dwa problemy. Czy mógłby mi ktoś wyliczyć i powiedzieć jakiej długości i o jakiej średnicy powinna być rurka b-r (obudowa - 23l max).

Głonik najlepiej jak jest frontem skierowany do środka bagażnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzień dobry,

> Mam jeszcze dwa problemy. Czy mógłby mi ktoś wyliczyć i powiedzieć

> jakiej długości i o jakiej średnicy powinna być rurka b-r

> (obudowa - 23l max).

> Głonik najlepiej jak jest frontem skierowany do środka bagażnika?

Pytanie dla jakiej czestotliwosci strojenia portu i jaka chcesz srednice portu (albo jaka masz dostepna w sklepie). Z powodów "funkcjonalnych" glosnik zazwyczaj jest skierowany w stronę "tylnej klapy" albo "boczku".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem żeby stroić na coś około 42Hz za Twoją sugestią. Tylko długoś portu wychodzi mi coś koło 55cm, więc chyba coś źle liczę.

Średnica 5 lub 7cm, wydaje mi się, że będzie wsam raz.

Zatem głośnik chyba skieruję plecami do boku, coby jak najmniej miejsca zużyć (tyle, że wtedy na b-r też go dużo nie zostanie).

PS. A może ktoś ma lepszą propozycję niż moja - 23L @42Hz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.