Skocz do zawartości

skrzynka - cos nie tak :| demontaz i te sprawy


wrzech

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie mam spuszczony olej ze skrzynki biegow. Spuscilem bo drugi uszczelniacz polosi szlag trafil i zaczelo kapac nowym olejem.

Zauwazylem ostatnio ze zara po odpaleniu zaczyna dobiegac dziwny huczacy dzwiek z okolic sprzegla. Halas ten ustepuje po wcisnieciu pedalu sprzegla.

Kolejna dziwna sprawa to przy wrzuceniu drugiego biegu i zasprzegleniu ze skrzynki wydobywa sie dziwny dzwiek wyzszych czestotliwosci. Na trzecim biegu ten dzwiek jest cichszy a na czwartym juz zanika. Mysle ze tu sprawa ze spuszczeniem oleju powoduje takie rewelacje.

Przymieram sie do zrzucenia skrzynki w celu wymiany lozyska oporowego, wymiany drugiego uszczelniacza polosi oraz ewentualnie wymiany simmeringow. Sprzeglo bylo wymieniane przy przebieg kolo 100kkm wiec same slizgi sprzegla i sloneczko powinno byc jeszcze ok.

Panowie, na co sie przygotowac? Generalnie nie chce mi sie znowu wybijac sworznia ze zwrotnicy zeby dostac sie do uszczelniacza ale chyba to bedzie nieuniknione :| Mam ustawiona zbieznosc, amorki rozwiercone wiec nie chce ich odkrecac bo mi geometria poleci. Czyli:

Jak wytargac skrzynie zeby zachowac ustawienia kol ?

Czy moje spostrzezenia co do objawow sa dobre? Wydaje mi sie ze dobrze celuje -> lozysko mowi ciao uno bambino!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zauwazylem ostatnio ze zara po odpaleniu zaczyna dobiegac dziwny

> huczacy dzwiek z okolic sprzegla. Halas ten ustepuje po

> wcisnieciu pedalu sprzegla.

> łożysko oporowe do wymiany

Dupa -TTTM biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.