Skocz do zawartości

Roznice w eksploatacji foki 1.4, 1.6, 1.8


nieboraku

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde, auto ma sluzyc do codziennych dojazdow do pracy, wiec powinno byc ekonomiczne. Podejrzewam, ze 1.4 to silniczek bardzo slaby, zwlaszcza w polaczeniu z klima... 1.6 powinno byc OK, ale zastanawia mnie jak ze zuzyciem paliwa w 1.8... czy jest sens ladowac sie w 1.8? Ile w cyklu mijeskim (wg katalogu wiem) zuzywa foka 1.4, 1.6, 1.8 - prosze o wypowiedzenie sie tych, co tymi autami jezdza. A jak z dalsza eksploatacja - gdzie najlatwiej jest samemu podlubac, a gdzie bez mechanika nie da rady? Ktory silnik bardziej niezawodny? Czekam na wszelkie sugestie, bo na rynku tych aut tyle, ze sam juz nie wiem co robic, a ceny sa tak zblizone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mocno go ciśniesz, czy raczej tak lajtowo jeździsz? Przy jakich

> temperaturach zużycie paliwa wyraźnie ci rośnie?

Raczej nie żyłuję i staram się hamować silnikiem (choć żony do tego przekonać nie mogę clown.gif), poniżej zera zauważalnie, jednej zimy jak przez dwa tygodnie minus 10 nie schodziło to średnie spalanie na komputerze zaczęło przekraczać 11.0, ale jak mówię dystanse pokonywane jednorazowo to 5, 8 max 12 km, więc jazda praktycznie cały czas na ssaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.