Skocz do zawartości

Zawór odpowietrzający.


wzalewski

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj podczas akcji odpowietrzania układu chłodzenia. Podczas dokręcania plastikowego zaworu odpowietrzania ukręciłem go. Mam pytanie, czy ktoś miał taką sytuację i czy ewentualnie da się coś z tym zrobić. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chodzi tobie o ten wredny bardzo często ukręcający się zawór przy nagrzewnicy?

Jeśli ten, to przyznam się, że mi się zdarzyło coś takiego popełnić, tyle że w Punto grinser006.gif

Jeśli jest trudny dostęp do rozwiercenia, to odpowiednim grotem lutownicy wytopić,

ewentualnie próbować wykręcić resztki i wkręcić nowy zaworek waytogo.gif

Ja wytopiłem dziurkę oink.gif w resztkach i wkręciłem odpowiednią śrubę z uszczelką waytogo.gif

Poszukaj na kąciku Punto technicznym, tam był ten temat z fotkami waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ten. Myślałem wczoraj, że mnie coś trafi. Z chwilkę przeszukam kącik Punto i zobaczę co i jak. Mam jeszcze pytanie, żeby się nie powtarzać. Jak skutecznie odpowietrzyć układ chłodzenia w Pandzie. Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie ten. Myślałem wczoraj, że mnie coś trafi. Z chwilkę

> przeszukam kącik Punto i zobaczę co i jak. Mam jeszcze pytanie,

> żeby się nie powtarzać. Jak skutecznie odpowietrzyć układ

> chłodzenia w Pandzie. Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Przede wszystkim wskazana cierpliwość jest biglaugh.gif

Najpierw przy chłodnicy, jeśli masz odpowietrznik, a później na nagrzewnicy waytogo.gif

Teoretycznie układ sam powinien się po jakimś czasie odpowietrzyć waytogo.gif

Wszystko robiłem "na gorąco" zlosnik.gif

Po całej operacji i tak przelałem płynu powyżej max w zbiorniczku i reszta sama się odpowietrza skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odpowietrzałeś układ przy zakręconym korku chłodnicy? Napisz

> dokładnie jakie czynności wykonałeś.

Korek chłodnicy miałem zakręcony, a odpowietrzanie było przez odpowietrzniki, przez jakiś czas,

jak odkręcałem korek zbiorniczka wyrównawczego, to syczało jeszcze powietrze waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.