Skocz do zawartości

Boczek drzwiowy Astra II


Adrian666

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry że o to pytam ( pewnie to juz gdzieś było), szukałem na forum ale nie znalazłem, a mianowicie:

Jak zdjać boczek z drzwi przednich (Astra II 3d)( bo innych nie mam ) tzn, gdzie są wkręty a gdzie zatrzaski i od czego zacząć?? Może macie jakieś foto albo link ??

Będę bardzo wdzięczny bo w prawych drzwiach coś klamka mi ciężko chodzi a w lewych głośnik padł i chyba trzeba zdjać całe obicie żeby wymienić niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sorry że o to pytam ( pewnie to juz gdzieś było), szukałem na forum

> ale nie znalazłem, a mianowicie:

> Jak zdjać boczek z drzwi przednich (Astra II 3d)( bo innych nie mam )

> tzn, gdzie są wkręty a gdzie zatrzaski i od czego zacząć?? Może

> macie jakieś foto albo link ??

> Będę bardzo wdzięczny bo w prawych drzwiach coś klamka mi ciężko

> chodzi a w lewych głośnik padł i chyba trzeba zdjać całe obicie

> żeby wymienić

Pewnie w 3 drzwiowej jest tak jak w kombi ->:

- podwazasz, wyciagasz i wypinasz konektory sterowania szyb ew sterowania lusterkami (trzymaja sie na sprezynujacych blaszkach)

- podwazasz i szarpnieciem wyciagasz wewnetrzna trojkatna maskownice lusterka (to cos z glosnikiem wysokotonowym) - (trzyma sie na 3 plastikowych kolkach)

- zdejmujesz oslone uchwytu drzwi podwazajac ja na obwodzie (to za co ciagniesz zamykajac drzwi) (trzyma sie toto na zatrzaskach na krawedziach)

- pod zdjeta wlasnie oslona ukazuja sie 4 wkrety - wykrecasz je duzym krzyzakiem

- odkrecasz dwa male wkrety na dole boczka - maly krzyzak

- energicznie pociagasz dol i boki boczka - 6 kolkow plastikowych

- boczek nadal sie trzyma, ale tylko gora - wewnetrzna uszczelka szyby przy boczku tworzy z nim calosc - nalezy calosc powoli ciagnac ku gorze celem zsuniecia z konstrukcji drzwi (najlepiej przy opuszczonej szybie - uffff...)

- wypinasz linke klamki drzwi (od wewnatrz podwazasz zabek na bialym plastiku)

- kladziesz boczek na kocyku.... smile.gif

Mam nadzieje, ze w wersji 3 drzwiowej jest bardzo podobnie (moze dolnych wkretow jest wiecej).

Powodzenia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kiedyś gdzieś w autokaciku instrukcje rozkładania tych drzwi ( nie wiem czy to była Astra I czy II) ale nie pamiętam gdzie to bylo spineyes.gif

Czy ktoś wie gdzie jest ta instrukcja bo ciemny jestem i bez zdjęć to chyba nie dam rady icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.