Skocz do zawartości

Jak wymontować radio i co dalej?


Jac44

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Grupowicze. Właśnie kupiłem Stilo z fabrycznym nie działającym radiem (podejrzewam za słaby sygnał z anteny, bo łapie tylko 1 stację). Chciałbym je wymontować i poszukać usterki.

ALE: 1 jak się to-to wyjmuje. 2 czy potem trzeba jakiś kod wpisywać, czy będzie działać bez takich "cudów".

Jeżeli temat już był to poproszę o link, bo siedzę pół nocy i nie znalazłem.

z góry dzięki

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najlepiej zrobić je ze szprychy rowerowej, zaokrąglenej na końcu

> (papierem ściernym)

> Tylko prośba do forumowiczów- nie porównujcie mnie do Słodowego - to

> naprawdę działa

A skąd wziąć szprychę??? Lepiej poprosić babunię albo kupić w pasmanterii - DRUTY do robienia na drutach o średnicy tak poniżej 1 mm......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ! zrobiłem wprawdzie nie ze szprychy tylko z drutu od parasola i nic. Wygiąłem w "U" zaokrągliłem końce, wkładam w te otworki i nic się nie luzuje. Może drut za gruby, bo wchodzi tylko jekieć 3 ,5 cm HELP !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie ! zrobiłem wprawdzie nie ze szprychy tylko z drutu od

> parasola i nic. Wygiąłem w "U" zaokrągliłem końce, wkładam w te

> otworki i nic się nie luzuje. Może drut za gruby, bo wchodzi

> tylko jekieć 3 ,5 cm HELP !!

Trudno opisać słowami, ale trzeba to robić z wyczuciem.... Wkładając drut najpierw wchodzi on swobodnie, po czym natrafia na większy opór (zagięte blaszki blokady). Trzeba naprzeć mocniej, żebu pokonał ten opór i wszedł kolejne 2 cm. Ważne: trzeba wsadzić na raz wszystkie 4 druty, bo jeżeli trzyma chociaż jedne zaczep, to radio nie puści. Jeżeli druty swobodnie wchodzę przez dziurki w plastiku, to tym bardziej powinny dać się wsunąć dalej. Nawet mocne wpychanie raczej nic nie uszkodzi, bo mechanizm jest bardzo prosty i raczej solidny. Może nie4 proponuję wlenia młotem, ale rączką można sobie poradzić z rozprawiczeniem tych otworków....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kicha: radio odbiera tylko stację EM, na fali 107,8 MHz a faktycznie nadają na 107,6 oraz radio Bielsko na fali 106,7 a powinno być 106,1 !! Miał ktoś takie cuda? Wzmacniacz antenowy jest OK. Czy takie radio jest wogóle do naprawienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Miałem bardzo podobne objawy. Radio ciągle się rozstrajało i gubiło fale, trzeba było ciągle mieszać z częstotliwością, poza tym za miastem nic nie chciało odbierać. Nie chcę kolegę martwić, ale u mnie okazało się, że walnięta jest głowica. Koszt naprawy przewyższał koszt zakupu nowego (co prawda na allegro), więc nie naprawiałem. Na allegro zresztą chodzą podobne i dopiero trzecie okazało się dobre. Horror. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i kicha: radio odbiera tylko stację EM, na fali 107,8 MHz a

> faktycznie nadają na 107,6 oraz radio Bielsko na fali 106,7 a

> powinno być 106,1 !! Miał ktoś takie cuda? Wzmacniacz antenowy

> jest OK. Czy takie radio jest wogóle do naprawienia?

Obawiam się, że radia Visteon są nienaprawialne. Może jakiś rzemieślnik podjąłby się naprawy, ale bez gwarancji powodzenia. W Polsce jest jeden jedyny warsztat autoryzowany Visteon w Warszawie, który jednak odmawia napraw czy wogóle dobierania się się do Visteonów Fiata. Problem polega na tym, że nikt tego cuda nie potrafi uruchomić "na stole" bez reszty samochodu. Przypuszczam, że wynika to nie tylko z konstrukcji radia, ale także z bramku wspołpracy z producentem i niedostępności dokumentacji technicznej.

Rozumiem, że inne radio po podłączeniu do instalacji gra normalnie?

Może jakąś pomocą będą informacje zawarte w tym watku: radio Visteon - ukryte funkcje

http://autokacik.pl/showflat.php?Cat=&Number=275751963&page=1&view=collapsed&sb=5&o=&fpart=1

Radio ma funkcje diagnostyczne. Być może coś wyświetli na ekranie, jak mu się zrobi test. Np. po odłączeniu anteny wyświetla komunitkat "antenna fail".... więc może i inne usterki wykaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki i za pomoc, chociaż humor wcale mi się nie poprawił. Zbadałem te ukryte funkcje i wszystko jest ok, a tuner gra jak grał tzn prawie wcale. Kaseciak chodzi. Chyba przyjdzie mi kupić maskownicę i włożyć sterego Pioneera :-(

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki i za pomoc, chociaż humor wcale mi się nie poprawił. Zbadałem

> te ukryte funkcje i wszystko jest ok, a tuner gra jak grał tzn

> prawie wcale. Kaseciak chodzi. Chyba przyjdzie mi kupić

> maskownicę i włożyć sterego Pioneera :-(

> pozdrawiam

ostatnio były jakies na allegro kolego z południa smile.gif

może trzeba go zresetować, mi kiedyś też szwankował jak odpieli aku to się całkiem zresetował i juz jest ok

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i kicha: radio odbiera tylko stację EM, na fali 107,8 MHz a

> faktycznie nadają na 107,6 oraz radio Bielsko na fali 106,7 a

> powinno być 106,1 !! Miał ktoś takie cuda? Wzmacniacz antenowy

> jest OK. Czy takie radio jest wogóle do naprawienia?

No to fajnie moje czeka na montaż do samochodu też kupione z drugiej ręki, chyba nocy nie prześpię blush.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie możesz zejść do garażu i zamontować???

I dobrze że tego nie zrobiłem, pomogli mi Panowie z ASO od Bielińskiego sam bym sobie nieporadził ponieważ inteligencja z carserwisu poobcinała mi kable przy montażu radia JVC i jeszcze skasowali dużo forsy, uwaga na ASO carseris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.