Skocz do zawartości

odważnik w feldze


raf7

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem felgi z ccs, w 3 koła kręcą się lekko, a na prawym przodzie, coś trze i słychać to podczas jazdy. Oblukałem felgę i wewnątrz jest naklejony odważnik 2 razy po 10g, który lekko mi obciera o zacisk, czy mogę jeździć z tym, aż się zedrze (2-3mm) i ucichnie, czy dać koło do ponownego wyważenia, żeby przenieśli mi ten odważnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Założyłem felgi z ccs, w 3 koła kręcą się lekko, a na prawym przodzie, coś trze i słychać to

> podczas jazdy. Oblukałem felgę i wewnątrz jest naklejony odważnik 2 razy po 10g, który lekko

> mi obciera o zacisk, czy mogę jeździć z tym, aż się zedrze (2-3mm) i ucichnie, czy dać koło do

> ponownego wyważenia, żeby przenieśli mi ten odważnik.

Mysle ze zakladanie odwaznika w innym miejscu jest pozbawione sensu. Wez zdejmij kolo i popatrz w ktorym miejscu obciera i przyszlifuj delikatnie docisk i po klopocie. Lepiej postaraj sie zrobic to szybko bo rzeczywiscie albo ten odwaznik odpadnie albo zmieni swoja mase i wywazenie kola traci sens.

A i jeszcze jedno- nie pozwol sobie na mocowanie odwaznika na rancie bo to lipa i fuszerka a dodatkowo pokaleczy Ci rant na feldze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mysle ze zakladanie odwaznika w innym miejscu jest pozbawione sensu.

nie gadoj bzdurow

> Lepiej postaraj sie

> zrobic to szybko bo rzeczywiscie albo ten odwaznik odpadnie albo zmieni swoja mase i wywazenie

> kola traci sens.

dokladnosc wywaznia robi sie do 5gr, wiec jak straci deklarowane 2gr, to i tak nie poczuje

> nie pozwol sobie na mocowanie odwaznika na rancie bo to lipa i fuszerka a

> dodatkowo pokaleczy Ci rant na feldze.

jesli pijesz do mnie, to chodzilo mi o rant wewnetrzny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Założyłem felgi z ccs, w 3 koła kręcą się lekko, a na prawym przodzie, coś trze i słychać to

> podczas jazdy. Oblukałem felgę i wewnątrz jest naklejony odważnik 2 razy po 10g, który lekko

> mi obciera o zacisk, czy mogę jeździć z tym, aż się zedrze (2-3mm) i ucichnie, czy dać koło do

> ponownego wyważenia, żeby przenieśli mi ten odważnik.

u mnie w prawym przodzie było to samo.... od wewnątrz mam na rancie przybity ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze naszła mnie myśl, żeby zamienić tył z przodem, tylko nie pamiętam, czy tam też w tym samym miejscu są naklejone te odważniki. hmm.gif

Jak będę zdejmował koło, to strzele fote ile mi zeszlifował się ten odważnik.

Na razie spróbuje, zeszlifować trochę zacisk,

a jak się nie da to pojadę na wyważanie, oczywiście będę miał na uwadze, żeby mi nie odwalił takiej kichy jak przyczepienie odważnika na zewnętrznym rancie felgi. Ewentualnie pojadę do lepszego wulkanizatora, gdzie kleją a nie mocują odważniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.