Skocz do zawartości

Problem z wycieraczką


DeathAngel1105

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Przed świętami padła mi tylna wycieraczka. Zatrzymała się prawie pionowo, stało się to mojemu tacie i jak twierdzi po tym jak się zatrzymała i przy parkowaniu wrzucił wsteczny (na włączonych przednich wycieraczkach)to jeszcze się ruszyła i teraz zamilkła na wieki. Rozebrałem obudowę z tyłu. Multimetrem sprawdziłem wtyczkę. Jak mniemam różowo-czarny kabelek to jest O. Między różowym a środkowym (chyba zielono-czarny) jest 12V napięcie cały czas, niezależnie czy przełącznik wycieraczki jest w pozycji włączona czy wyłączona. Między różowym a tym drugim (fioletowo-czarnym chyba) pojawia się 12V przy wrzuceniu wstecznego na włączonych wycieraczkach przednich. Jak sprawdzałem silnik Multimetrem to między tym wejściem to fioletowe przychodzi a 0 (gdzie przychodzi różowe) nie ma przerwy i między wejściem zielonym a O też nie ma przerwy.

Może ktoś jakoś pomóc? Bo nie chciałbym w ciemno wymieniać silnika skoro może kazać się dobry. Może to wina przełącznika zespolonego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj to samo przytrafiło się mojej żonie gdy wracała z pracy. Rozkręcałem już tą osłonę mechanizmu przy silniczku ale nie miałem czasu wnikać co się tam zacina, dziś w nocy się tym zamierzam zająć więc, rano opisze jak coś mi się uda wywalczyć zlosnik.gif

tu był temat poruszany i tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moja wycieraczka już sprawna przyczyną była rdza miedzy trzpieniem a tulejką wyczyściłem

> posmarowałem i działa daj znać jakbyś chciał żebym opisał co i jak dokładnie, chyba że już

> też naprawiłeś.

Naprawiłem wczoraj już, tylko nie było mnie na forum, bo trochę zabiegany byłem. Przyczyna dokładnie taka sama. Rozkręciłem wyczyściłem, przesmarowałem, nawaliłem towotu i działa ok wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Naprawiłem wczoraj już, tylko nie było mnie na forum, bo trochę zabiegany byłem. Przyczyna

> dokładnie taka sama. Rozkręciłem wyczyściłem, przesmarowałem, nawaliłem towotu i działa ok

Nie powiem "a nie mówiłem" grinser006.gif a ty już chciałeś ode mnie kupować silniczek cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.