Skocz do zawartości

Turbina Opel Vectra B 2.0 DTI X20DTH


Zbyszek2217

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Mam pewien problem , otóż moja turbinka od kilku dni ( trzy ) zaczęła dośc głośno gwizdac .

Jest to taki dzwięk : http://www.youtube.com/watch?v=7OAFmerssIo , ( nie mój silnik , ale brzmi bardzo podobnie tylko u mnie bardziej słyszalny jest przy wkrecaniu na obroty , a nie jak na filmie przy zejściu z nich ).

Nie ma oleju ani od strony dolotu , ani od IC . Łopatki wydają się całe natomiast wyczuwalny jest luz .

Osiągi auta się raczej nie zmieniły , natomiast dźwięk turbo jest zdecydowanie inny niż kilka dni temu .

Nie wiem czy to ma związek ale z 10 dni temu zmieniłem olej z MOBIL SUPER S 10W/40 na GM 10W/40 i oczywiście filtry oleju i powietrza ( FILTRON ) .

Proszę o radę czy jest się czym przejmowac czy poprostu tak ma byc ?

Dodam że mam to auto 2 lata i nigdy nie słyszałem takiego gwizdania mojego turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie rozumiem , co wstawienie tego filmiku tutaj przez kolege Raku miało wniesc do tematu ?

Przynajmniej wstawiłem poprawnie filmik, który można oglądać bezpośrednio przez AK, a co w takim razie wniósł do tematu post twojego autorstwa, który cytuje poniżej:

Quote:

Ok . Sorki .

Link już działa


uzbroj_zlo.gifcfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przynajmniej wstawiłem poprawnie filmik, który można oglądać bezpośrednio przez AK, a co w takim

> razie wniósł do tematu post twojego autorstwa, który cytuje poniżej:

> Quote:

> Ok . Sorki .

> Link już działa

Wniósł to co jest tam napisane , czyli że link już działa .

A filmik jest wstawiony poprawnie , wystarczy kliknąc na link i się uruchamia.

Jeżeli masz z tym problem to przykro mi bardzo ale to nie jest powód żeby zaśmiecac temat .

Jak masz coś do powiedzenia związanego z moim problemem to bardzo proszę , ale sądząc po twoich wypowiedziach chyba nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wniósł to co jest tam napisane , czyli że link już działa .

> A filmik jest wstawiony poprawnie , wystarczy kliknąc na link i się uruchamia.

> Jeżeli masz z tym problem to przykro mi bardzo ale to nie jest powód żeby zaśmiecac temat .

> Jak masz coś do powiedzenia związanego z moim problemem to bardzo proszę , ale sądząc po twoich

> wypowiedziach chyba nie.

Turbina gwiżdże, znak że jej koniec jest bliski, jedź więc do mechanika, który jeżeli jest nawet przygłuchy po jej rozebraniu więcej ci powie niż każdy z nas.

Na swoim przykładzie powiem ci, że była coraz głośniejsza i padła, ale żadnemu mechanikowi nie chciało się do niej zaglądać.

Wymiana turbiny to parę tysięcy, ale rozebranie, czyszczenie to babranie się pare dobrych godzin w niezłym g...., czyl sadzy za kilka stówek, więc cieżko znaleźć na to chętnego.

p.s.

A ty po poprawie linka za pomocą klawisza edit, wystarczy że tam napiszesz, ze poprawiłeś, nie musisz odpowiadać, albo możesz do zrobić privem, a upominanie kogoś za to sam zrobiłeś jest nie za bardzo w porządku.

p.s. 2

A tu obrazek, wyjaśniający co tak może świszczeć w turbinie:

mat3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Turbina gwiżdże, znak że jej koniec jest bliski, jedź więc do mechanika, który jeżeli jest nawet

> przygłuchy po jej rozebraniu więcej ci powie niż każdy z nas.

> Na swoim przykładzie powiem ci, że była coraz głośniejsza i padła, ale żadnemu mechanikowi nie

> chciało się do niej zaglądać.

> Wymiana turbiny to parę tysięcy, ale rozebranie, czyszczenie to babranie się pare dobrych godzin w

> niezłym g...., czyl sadzy za kilka stówek, więc cieżko znaleźć na to chętnego.

> p.s.

> A ty po poprawie linka za pomocą klawisza edit, wystarczy że tam napiszesz, ze poprawiłeś, nie

> musisz odpowiadać, albo możesz do zrobić privem, a upominanie kogoś za to sam zrobiłeś jest

> nie za bardzo w porządku.

Uwaga o niedziałającym linku była napisana w temacie , wiec poprawiłem go i równiez w temacie napisałem o tym ( wydaje mi się że tak właśnie powinienem zrobic , aby wszyssy wiedzieli że jest już ok.

Jeżeli Ciebie uraziło że spytałem po co drugi raz został wstawiony filmik to sorry , natomiast ja i tak tego nie wiem.

Dzięki za odpowiedz związaną z tematem . W przyszłym tygodniu jade na ul. Centralną w Krakowie ( podobno tam są dobrzy fachowcy od turbo ) zobaczymy co mi powiedzą.

Dzisiaj natomiast znalazłem dziurę w przewodzie dolotowym, zakleiłem ją izolacją i co dziwne ten charakterystyczny świst niewystępował cały czas. Zrobiłem dziś ok. 20 km i zdarzało się że wcale go n ie było , a czasami tylko na niższych biegach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli Ciebie uraziło że spytałem po co drugi raz został wstawiony filmik to sorry , natomiast ja

nie drążmy już tego oslabiony.gif

> Dzięki za odpowiedz związaną z tematem . W przyszłym tygodniu jade na ul. Centralną w Krakowie (

> podobno tam są dobrzy fachowcy od turbo ) zobaczymy co mi powiedzą.

> Dzisiaj natomiast znalazłem dziurę w przewodzie dolotowym, zakleiłem ją izolacją i co dziwne ten

> charakterystyczny świst niewystępował cały czas. Zrobiłem dziś ok. 20 km i zdarzało się że

> wcale go n ie było , a czasami tylko na niższych biegach.

to że wywaliło dziurę w rurze, to może świadczyć, że widok turbiny będzie jak na fotce załączonej w moim poprzednim poście. Jeżeli dostawało się lewe powietrze, omija ono filtr, więc zasysa ci wprost do turbiny cały korz z ulicy. Mogło zassać także kawałek rury, więc bez oględzin turbiny raczej się nie obędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.