Skocz do zawartości

Oryginalny blaupunkt CD/MP3 lepiej z can-em czy bez?


jaceknokia

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie. Po zakupie felg myślę o kupnie radyjka. Licznik mam podmieniony na emotiona i teraz pytanie jak w temacie? Czy jeśli będzie z canem to da sie to wyosiować żeby działy wszystkie funkcje? Czy lepiej kupić całkiem rozkodowane? zlosnik.gif

http://www.allegro.pl/item1014451012_radio_cd_i_mp3_fiat_panda.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie. Po zakupie felg myślę o kupnie radyjka. Licznik mam podmieniony na emotiona i teraz

> pytanie jak w temacie? Czy jeśli będzie z canem to da sie to wyosiować żeby działy wszystkie

> funkcje? Czy lepiej kupić całkiem rozkodowane?

> http://www.allegro.pl/item1014451012_radio_cd_i_mp3_fiat_panda.html

Ja kupiłem bez cana, z tego co czytałem raczej są małe szanse, zeby z canem zadziałało Ci dobrze. Kupiłem od tego sprzedawcy do którego podajesz linka, wiec możesz do niej napisać czy nie ma możliwości zdjęcia cana ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja kupiłem bez cana, z tego co czytałem raczej są małe szanse, zeby z canem zadziałało Ci dobrze.

> Kupiłem od tego sprzedawcy do którego podajesz linka, wiec możesz do niej napisać czy nie ma

> możliwości zdjęcia cana

a czy przypadkiem ominiecie CAN`a to nie jest przeciecie jednego przewodu? i wtedy centralka "nie widzi" radia i dzieki temu radyjko moze sobie swobodnie grac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a czy przypadkiem ominiecie CAN`a to nie jest przeciecie jednego przewodu? i wtedy centralka "nie

> widzi" radia i dzieki temu radyjko moze sobie swobodnie grac

czytałem opinie, ze tak mozna, ale nie znalazłem żadnej wypowiedzi, gdzie ktoś potwierdził, że tak zrobił i było dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a czy przypadkiem ominiecie CAN`a to nie jest przeciecie jednego przewodu? i wtedy centralka "nie

> widzi" radia i dzieki temu radyjko moze sobie swobodnie grac

Żeby zdjąć "cana" nalezy wyciągnąć pamięć wgrać odpowiednią wartość i przylutować z powrotem.

Dziwi mnie w tym radiu napis "Code error" Być może ktoś zbyt wiele razy chciał wklepać kod? W radiach z "canem" wyświetla się napis "CANCHECK" - przynajmniej z takimi się do tej pory spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozpoznawałem temat

u mnie wyglądało to następująco- sugerowałem się potrzebą obcięcia kabelka - problem w tym że jeżeli Twój body nie ma opcji audio to fizycznie w kostce ...nie masz kabelków - w związku z tym nie ma co obcinać grinser006.gif

obrazowo rzecz ujmując - to jest tak jakby w telefonie komórkowym to w sieci był zamontowany sim-lock a nie w samym aparacie telefonicznym - niestety zarówno w komórkach jak i radyjku "sim-lock" jest w aparacie /radiu

W związku z tym kupiłem CD bez can-a lub zakupić z Can-em i oddać do serwisu- koszt ok 100 pln

moja rada -zacznij od sprawdzenia kostki iso zasilającej czy ma kabelki do Can-a oraz examinerem czy body ma moduł Audio w pamięci - jeżeli tak to możesz zamontować z Can-em

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rozpoznawałem temat

> u mnie wyglądało to następująco- sugerowałem się potrzebą obcięcia kabelka - problem w tym że

> jeżeli Twój body nie ma opcji audio to fizycznie w kostce ...nie masz kabelków - w związku z

> tym nie ma co obcinać

> obrazowo rzecz ujmując - to jest tak jakby w telefonie komórkowym to w sieci był zamontowany

> sim-lock a nie w samym aparacie telefonicznym - niestety zarówno w komórkach jak i radyjku

> "sim-lock" jest w aparacie /radiu

> W związku z tym kupiłem CD bez can-a lub zakupić z Can-em i oddać do serwisu- koszt ok 100 pln

> moja rada -zacznij od sprawdzenia kostki iso zasilającej czy ma kabelki do Can-a oraz examinerem

> czy body ma moduł Audio w pamięci - jeżeli tak to możesz zamontować z Can-em

No i wszystko się wyjaśniło. W sobotę sprawdzę najpierw te kabelki. Na razie dziękuję za wszystkie podpowiedzi waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kiedys bardzo intensywnie przeszukiwałem forum i nie znalazłem takiej osoby, ale być może była,

> choc sam piszesz "chyba"

"chyba jako pierwsza" a byla na pewno tylko sie zmyla.. w bardzo niemilych okolicznosciach i slad po niej na ak zaginal.... na szczescie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żeby zdjąć "cana" nalezy wyciągnąć pamięć wgrać odpowiednią wartość i przylutować z powrotem.

> Dziwi mnie w tym radiu napis "Code error" Być może ktoś zbyt wiele razy chciał wklepać kod? W

> radiach z "canem" wyświetla się napis "CANCHECK" - przynajmniej z takimi się do tej pory

> spotkałem.

zdjac - pewnie tak

ominac - kwestia jednego kabelka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, najpierw sprawdz ile masz kabli w kostce bo sie moze okazac, ze wogole nie masz pociagnietej linii can.

a z tego co mi mowiles, to masz auto z 2007r kupione bez radia a tylko z instalacja pod radio. od 2005r jak mi pisali koledzy golili z kabli wiec wielce prawdopodobne, ze nie masz linii can smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdziłem dziś te kabelki i faktycznie nie ma linii can, ale zdziwiła mnie druga wtyczka trzy

> kolorowa. Hmm do czego ona?

> I druga wtyczka:

no to jak nie masz linii can to radio nie musi miec sciagnietego can'a. podlaczasz i dziala.

druga wtyczka jest do podlaczenia sterowania radiem z kola kierownicy i innych "rzeczy", bodajze do wspoldzialania radia z licznikiem z emotiona ale to niech juz sie wypowie, ktos kto wie na pewno smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to jak nie masz linii can to radio nie musi miec sciagnietego can'a. podlaczasz i dziala.

> druga wtyczka jest do podlaczenia sterowania radiem z kola kierownicy i innych [a niech to

> prosiaczek], bodajze do wspoldzialania radia z licznikiem z emotiona ale to niech juz sie

> wypowie, ktos kto wie na pewno

Czyli jak nie mam cana w instalacji to można kupować radyjko z canem? To byłoby bardzo fajnie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ta druga wtyczka to:

> 1. sterowanie z kierownicy (zielona)

> 2. Wyjście do wzmacniacza (żółta)

> 3. AUX (niebieska)

> Wszystkie mam podłączone

Vito, możesz mi wyjaśnić jedną kwestie..?

te kostki tyczą się tylko org. radia?

- mam wmontowanego w swojej pandzie radio bez wyjscia na wzmacniacz.. jezeli podepne się pod zółta wtyczke to bedzie to działać?

dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Vito, możesz mi wyjaśnić jedną kwestie..?

> te kostki tyczą się tylko org. radia?

> - mam wmontowanego w swojej pandzie radio bez wyjscia na wzmacniacz.. jezeli podepne się pod zółta

> wtyczke to bedzie to działać?

> dzieki za odpowiedz

Z tego co sie orientuje to powinno działać ale na 100% pewny nie jestem bo ja mam nieorginalne radio smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to jak nie masz linii can to radio nie musi miec sciagnietego can'a. podlaczasz i dziala.

> druga wtyczka jest do podlaczenia sterowania radiem z kola kierownicy i innych [a niech to

> prosiaczek], bodajze do wspoldzialania radia z licznikiem z emotiona ale to niech juz sie

> wypowie, ktos kto wie na pewno

Pytanko do Darka : czyli kabli od can-a ni ma , więc jest obojętne czy radio będzie z can-em czy bez niego to i tak będzie działać?

Sorki że dwa razy to samo, ale chcę być pewny na 100%

Ps. Dostałem odpowiedz od sprzedającego z allegro: cyt. Na dzien dzisiejszy jestem w stanie sciagnac cancheka tak ze radio bedzie gralo wszystko dzialalo tylko po ok. 30 minutach bedzie sie wylaczalo(niestety) jak narzie niemam innej mozliwosci sciagniecia cancheka jak narazie. a w pandzie ktora ma cancheka bedzie wszystko gralo itd

Hmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio z canem szuka linii CAN. Jeśli jej nie ma to wyświetla napis "cancheck" i nie odpali.

Wyjścia są dwa, albo dorobisz linię CAN albo "ściągniesz" cana z radia.

Ja mam znajomego, który cana ściąga dużo taniej niż taka operacja kosztowałaby w aso. Ponieważ jest to osoba prywatna, to kontakt na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Radio z canem szuka linii CAN. Jeśli jej nie ma to wyświetla napis "cancheck" i nie odpali.

> Wyjścia są dwa, albo dorobisz linię CAN albo "ściągniesz" cana z radia.

> Ja mam znajomego, który cana ściąga dużo taniej niż taka operacja kosztowałaby w aso. Ponieważ jest

> to osoba prywatna, to kontakt na PW

to ja juz nic nie rozumiem spineyes.gif to co to byla za akcja z przecinaniem kabli od cana (w przypadku posiadania linii can), zeby radio sie nie komunikowalo z centrala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to ja juz nic nie rozumiem to co to byla za akcja z przecinaniem kabli od cana (w przypadku

> posiadania linii can), zeby radio sie nie komunikowalo z centrala?

Na każde forum musisz brać poprawkę grinser006.gif że czasem ktoś cos słyszał lub mu sie wydawało i pisze smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chcą 100-150zł

niestety coś za coś- niestety ze zdjętym Can-em kosztują odpowiednio więcej no i nie wiemy co kupimy. Lepiej kupić z Can-em rozbroić i zamknie się to w kwocie z radiem ok 400 pln - moim zdaniem warto- Ja za swoje zapłaciłem o ile pamiętam 450 lub 500 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niestety coś za coś- niestety ze zdjętym Can-em kosztują odpowiednio więcej no i nie wiemy co

> kupimy. Lepiej kupić z Can-em rozbroić i zamknie się to w kwocie z radiem ok 400 pln - moim

> zdaniem warto- Ja za swoje zapłaciłem o ile pamiętam 450 lub 500 pln

ja zapłaciłem 350 (bez cana), wiesz na allegro zawsze jest jakis stopien ryzyka, czy kupisz z canem czy bez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> Sprawdziłem dziś te kabelki i faktycznie nie ma linii can, ale zdziwiła mnie druga wtyczka trzy

> kolorowa. Hmm do czego ona?

> I druga wtyczka:

Odswieże troszke temat. Jesli mam piny w zielonej wtyczce to bede miał je rówmiez przy kierownicy? Tak mylśle nad kierą multi i pytam czy bedzie fungowało sterowanie z kiery radio 2 dinowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odswieże troszke temat. Jesli mam piny w zielonej wtyczce to bede miał je rówmiez przy kierownicy?

> Tak mylśle nad kierą multi i pytam czy bedzie fungowało sterowanie z kiery radio 2 dinowym?

Jeszcze przełącznika zespolony potrzebujesz nowy i powinno działać grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze przełącznika zespolony potrzebujesz nowy i powinno działać

na allegro jest gotowy zestawik czyli kiera multi i przelacznik zespolony - koszt 300zl - moim zdaniem nie warto smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za 120 jest sama kiera multi... ale jak trzeba do tego przełącznik to lipa, myślałem że u mnie tego

> przełącznika nie trzeba

Kabelki z kostek przy radiu idą do przełącznika zespolonego i tam sie kończą bo jak nie było kiery z guzikami to Fiat montował taki z 2 wtyczkami czyli do airbagu i klaksony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Radyjko kupione tylko problem, otóż po podłączeniu kostki do radia pyta o kod, kod posiadam wiec

> wbijam, radio gra super. Lecz po 20 minutach, czy zapłon jest wyłączony czy włączony radio

> wyłancza się. Prosze o pomoc

W menu masz opcje, że radio wyłącza sie od razu albo po 20 minutach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdy podłączyłem kostki wyskoczył komunikat "code" to wpisałem bo mam, radio gra przez 20 minut i

> off, a czy ma cana czy nie ma to nie wiem ( miało nie mieć )

to może ma niefachowo sciągniety can i dlatego takie jaja hmm.gif

może spróbuj na 5 min odłączyć aku, nie zaszkodzi, a moze pomoze ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest skutek uboczyn braku podpiuęcia radia do szyny can...

Tak też myślałem.... Bardzo się już do tego radia przywiązałem, radyjko z 2009 Bosch, kurde szukać magika co to odCANuje czy wymienić na pełnosprawne? ( chyba że podciągne can-a , ale to i tak się chyba nie uda smile.gif )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak też myślałem.... Bardzo się już do tego radia przywiązałem, radyjko z 2009 Bosch, kurde szukać

> magika co to odCANuje czy wymienić na pełnosprawne? ( chyba że podciągne can-a , ale to i tak

> się chyba nie uda )

nie do końca zdjęty jest CAN- szukaj speca by całkiem ściągnął ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio ściągałem cana z ori radia ale do PII. Robiłem to na giełdzie w Milowicach. Kolo co ściągał cana wymienił parę dolegliwości jakie mogą się dziać po ściągnięciu cana. I właśnie taką przypadłość podał na pierwszym miejscu. Radio po prosu nie widzi że zapłon jest włączony. Ja mam u siebie w pandzie tak, że jak włączę radio a nie włączę zapłonu to po iluś tam minutach (może po 20) się samo wyłączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam zdjętego Cana-a w ten sposób, że radio gra niezależnie od zapłonu, oczywiście funkcje typu samoczynne wyłączanie po 20 min, czy SVC oraz nie wyświetla stacji na liczniku- ale takie są objawy braku magistrali CAN- ogólnie radio zachowuje się jak niefabryczne waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mam zdjętego Cana-a w ten sposób, że radio gra niezależnie od zapłonu, oczywiście funkcje typu

> samoczynne wyłączanie po 20 min, czy SVC oraz nie wyświetla stacji na liczniku- ale takie są

> objawy braku magistrali CAN- ogólnie radio zachowuje się jak niefabryczne

mam tak samo ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.