Skocz do zawartości

Piszczy, Piszczy


jaceknokia

Rekomendowane odpowiedzi

No i miś coś się popsuł, Problem polega na tym że jak zauważyłem gdy hamulce zagrzeją się to po hamowaniu, piszczy i piszczy. Podniosłem całe autko, wszystkie koła kręcą się bez oporów i nic nie piszczy. Przegoniłem pandę troszkę i dużo hamowałem ostro i zauważyłem również ze po takim ostrzejszym hamowaniu słychać takie bum, bum bum w kole. Wykluczyłem wypaczenie tarczy bo pedał nie skacze. I tutaj pytanko czy mogło się coś dostać między klocek a tarczę? Panda ma 2 lata i 19000km przejechane. Na tarczach czuć delikatny rant a klocki widać przez aluska i jeszcze jest dużo mięsa. No i teraz nie wiem czy może zacisk nie odbija po zagrzaniu albo z tyłu szczęki?

Ile kosztuje komplet ( tarcza plus dobre klocki ) na przód a ile wszystko na tył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i miś coś się popsuł, Problem polega na tym że jak zauważyłem gdy hamulce zagrzeją się to po

> hamowaniu, piszczy i piszczy. Podniosłem całe autko, wszystkie koła kręcą się bez oporów i nic

> nie piszczy. Przegoniłem pandę troszkę i dużo hamowałem ostro i zauważyłem również ze po takim

> ostrzejszym hamowaniu słychać takie bum, bum bum w kole. Wykluczyłem wypaczenie tarczy bo

> pedał nie skacze. I tutaj pytanko czy mogło się coś dostać między klocek a tarczę? Panda ma 2

> lata i 19000km przejechane. Na tarczach czuć delikatny rant a klocki widać przez aluska i

> jeszcze jest dużo mięsa. No i teraz nie wiem czy może zacisk nie odbija po zagrzaniu albo z

> tyłu szczęki?

> Ile kosztuje komplet ( tarcza plus dobre klocki ) na przód a ile wszystko na tył?

Przeczyść i przesmaruj zaciski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednym słowem zeszklieś klocek poprzez temperaturę na styku tarcza klocek - miałem to samo- wymień np na TRW Lucas - będą bardziej pylić ale wszelkie piski i buczenia zniknął a i skuteczność się poprawi ( koszt ok 50 pln)

Nie polecam ferrodo - jest masa podróbek a i piszczeć lubią no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jednym słowem zeszklieś klocek poprzez temperaturę na styku tarcza klocek - miałem to samo- wymień

> np na TRW Lucas - będą bardziej pylić ale wszelkie piski i buczenia zniknął a i skuteczność

> się poprawi ( koszt ok 50 pln)

> Nie polecam ferrodo - jest masa podróbek a i piszczeć lubią

Czy od razu wymienić też tarczki? Przy okazji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy od razu wymienić też tarczki? Przy okazji...

Jeżeli rzeczywiście z tarczami jest oki ( nie mają wibracji przy hamowaniu widocznych przebarwień pęknięć) to można sobie darować.

Natomiast jeżeli masz troszkę gorsza na modyfikacje to może nep Mikody nacinane nawiercane ( miałem jeździłem hamują suuper- tylko przez ok 300-400 km delikatnie z hamowaniem)- koszt ok 160 pln za komplet tarcz lub oryginały - w ASO ok 40 pln sztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.