Skocz do zawartości

Opinie Laguna II 1.8


lukaszek1207

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Obecnie pomykam jeszcze Uniakiem, ale będę miał okazje kupić Lagunę II 1.8 w wydaniu kombi, z końca 2003r,zarejestrowaną w 2004r i przebiegiem ok 120tys.km. Oczywiście auto bezwypadku, od I właściciela, którym jest mój kuzyn itd. Chodzi mi opinie o tej wersji i na co zwrócić uwagę przy jego oglądaniu i zbijaniu ceny w dol wink.gif Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto obejrzec, bo pewnie do wymiany:

- koncowki drazkow i drazki (stukaja - wiadomo jak i kiedy)

- tuleje tylnej belki (rzuca tylem, nie wiem jak, ale ponoc dosyc malowniczo)

- "lapy" zawieszenia silnika (tutaj roznie, ponoc chrobocze, szura, stuka, u mnie bylo "plastikowe" pukniecie przy gwaltownym odjeciu gazu, akurat to jest natansza z tych w/w usterek bo mozna gorna lapke samemu wykrecic, a jej koszt to 60-90zl).

Poza tym powlaczaj wszystkie elektryczne pstryczki i sprawdz czy aby na pewno dzialaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> MA historie serwisowa ?

> Wsiadz do auta i sprawdz czy wszystko (kazdy bzdecik ) dziala.

Prawdopodobnie auto serwisowane(kupione na firmę - szkole), ale wszystkiego dowiem sie w tym tygodniu, kiedy to wpadnę do niego pooglądać sprzęt.

Poczytałem trochę o tym modelu i przerażają mnie ceny np. wymiany rozrządu czy tez sprzęgła. To chyba szok pouniakowy gdzie ceny w ASO sa dość niskie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poczytałem trochę o tym modelu i przerażają mnie ceny np. wymiany rozrządu czy tez sprzęgła.

Ceny sa sa takie same jak do innych aut ok.gif

To

> chyba szok pouniakowy gdzie ceny w ASO sa dość niskie...

To chyba u Ciebie w miescie jest tanie ASO wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poczytałem trochę o tym modelu i przerażają mnie ceny np. wymiany rozrządu czy tez sprzęgła.

Ori rozrząd do tego silnika płaciłem 300zł na Radwańskiej w Łodzi. Dolicz koszt wymiany i jakieś 150zł na pompę wody. To są koszty naprawde niewielkie. Ze sprzęgłem sprawa wygląda podobnie.

Nie czytaj opini ludzi, którzy zazwyczaj powtarzają to co gdzieś usłyszeli. Pytaj użytkowników, którzy tymi autami przejechali dziesiątki tysięcy kilometrów.

IMO model najbardziej udany jeśli chodzi o silnik. Jednostka ekonomiczna, dość dynamiczna i mało awaryjna. Zawieszenie w utrzymaniu tez nie jest jaieś kosmicznie drogi i nie jest prawdą, że zdycha z prędkością ubywania paliwa ze zbiornika. Dobre podzespoły wytrzymują długo.

Tak jK kolega wcześniej napisał, trzeba sprawdzać wszystkie włączniki i inne drobne pierdoły. To jest utrapienie, ale jeśli ktoś dbał to będziesz miał ponaprawiane. Sam osobiście regenerowałem wiele takich drobiazgów w mojej lagunie.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wracam raz jeszcze do Laguny. Bylem obejrzeć ja i nawet całkiem, całkiem - wersja Galileo, z automatyczna klima, tempomatem i innymi dodatkami Wszystkie pierdołki elektryczne działają, z tym ze po włożeniu karty słychać ciche buczenie, które po odpaleniu auta znika. Po drugie, szyba kierowcy opuszczając wydziela ciche dźwięki typu pyk,pyk,pyk (słyszałem takie same cos w golfie i passacie kuzyna).No i po trzecie i najważniejsze nie podoba mi sie sprzęgło - włączam bieg wsteczny i puszczam lekko pedał sprzęgła, auto rusza i nagle odgłos typu "stuk", bez szarpania ani czegoś innego. Nie ma tego podczas powolnego ruszania do przodu( w ogóle) ani ruszania do tylu z dodaniem gazu na np 2tys.obr/min.

Jakieś sugestie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buczenie - skad slychac - jak z tylu, to moze byc pompa paliwa. Przez chwile powinna byc ja slychac, a potem powinna byc cisza. Jesli ja slychac caly czas, to cos nie tak.

Jesli z przodu, z przekladni, to zalezy jakie wspomaganie jest - hydrauliczne, czy elektryczne. U mnie niestety slychac elektryczne troche i lekko mnie to zastanawia/martwi hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Buczenie - skad slychac - jak z tylu, to moze byc pompa paliwa. Przez chwile powinna byc ja

> slychac, a potem powinna byc cisza. Jesli ja slychac caly czas, to cos nie tak.

> Jesli z przodu, z przekladni, to zalezy jakie wspomaganie jest - hydrauliczne, czy elektryczne. U

> mnie niestety slychac elektryczne troche i lekko mnie to zastanawia/martwi

Buczenie idzie gdzieś z okolicy deski rozdzielczej od razu po włożeniu karty, jakby cichutko chodził nawiew,ale klima byla wyłączona. Po odpaleniu już nie buczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wracam raz jeszcze do Laguny. Bylem obejrzeć ja i nawet całkiem, całkiem - wersja Galileo, z

> automatyczna klima, tempomatem i innymi dodatkami Wszystkie pierdołki elektryczne działają, z

> tym ze po włożeniu karty słychać ciche buczenie, które po odpaleniu auta znika.

W kilku autach to słyszałem, ale w lagunie nie mam takiego efektu. W fiacie buczały przekaźniki zlosnik.gif

>Po drugie,

> szyba kierowcy opuszczając wydziela ciche dźwięki typu pyk,pyk,pyk (słyszałem takie same cos w

> golfie i passacie kuzyna).

Podnośniki w lagunach to słaby punkt. Pękają linki i urywają się mocowania. Jak masz trochę umiejętności to zregenerujesz sam z niewielkimi kosztami. Pukanie występowało u mnie jak mocowanie się poluzowało i linka napinała się w niekontrolowany sposób.

No i po trzecie i najważniejsze nie podoba mi sie sprzęgło - włączam

> bieg wsteczny i puszczam lekko pedał sprzęgła, auto rusza i nagle odgłos typu "stuk", bez

> szarpania ani czegoś innego. Nie ma tego podczas powolnego ruszania do przodu( w ogóle) ani

> ruszania do tylu z dodaniem gazu na np 2tys.obr/min.

> Jakieś sugestie??

taki stuk to może być wiele rzeczy, od jakiejś gumki w zawieszeniu aż po uszkodzenie sprzęgła czy skrzyni. Ja nie słyszę takiego efektu dźwiękowego u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny efekt w Scenicu II okazało się że ....hałasował czujnik klimatyzacji nad lusterkiem. Wówczas montowano czujnik z wiatraczkiem. Wiatraczek rozebrałem , oczyściłem, wpuściłem kroplę oliwy i od tamtej pory zapanowała cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem podobny efekt w Scenicu II okazało się że ....hałasował czujnik klimatyzacji nad lusterkiem.

> Wówczas montowano czujnik z wiatraczkiem. Wiatraczek rozebrałem , oczyściłem, wpuściłem kroplę

> oliwy i od tamtej pory zapanowała cisza.

A ja sie pozbylem scenica hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.