Skocz do zawartości

[AVEO] Rurki przy filtrze powietrza


meedyck

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam . Interesuje mnie do czego służą dwie rurki zaślepione znajdujące się przy filtrze powietrza

> , Czy mają one jakąś specjalną rolę ?? Może warto je wyciągnąć i zaślepić by zyskać 1 KM

> przy silniku 1.2 dobre i to

> Uploaded with ImageShack.us

U mnie tego nei ma hmm.gif Tez jestem ciekaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa to tzw. REZONATORY.

Rezonator ma na celu, jak sama nazwa wskazuje, wywołanie efektu rezonansu (napełnianie cylindrów odbywa się cyklicznie, a nie w sposób ciągły - struga powietrza ma charakter fali, przez co możliwe jest wykorzystanie tego zjawiska) przy pewnych obrotach, tj. wprawienie dostarczanego powietrza w drgania o stosunkowo dużej amplitudzie. Dzięki rezonatorowi silnik zyskuje na elastyczności, zanika 'dołek' w wykresie momentu obrotowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jako ciekawostkę powiem, że w Nexii było to samo {w Epice też } i po usunięciu tego elementu nie

Nubira II, 2,0, też ma spory rezonator taka rura jak na zdjęciu + puszka rezonansowa.

> było ŻADNEJ różnicy Rezonator był usunięty ponieważ miałem LPG 2 gen i tam zbierałby się gaz

Wszystko to wywaliłem zakładając BLOS (powód j. w. + możliwy lepszy montaż) i jest ok - tzn. nie odczuwa się braku tych części w normalnej jeździe. NU I chyba nie miała tych puszek.

Ale pewnie jakieś tam znaczenie ta dodatkowa pojemność dolotu ma...

Pozdrawiam,

Griba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.