Skocz do zawartości

Wymiana płynu w układzie wspomagania kierownicy Albea 1.6


Marek70

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukałem ...ale nie znalazłem

Albea 1.6 - stwierdziłem poniżej min w zbiorniczku więc myslę zakupić flache i wymienić całość w ukłądzie kierowniczym - pytanie jak spuścić/zlać wszystko oraz czy można użyć coś innego jak Tutela G1/A

Z góry dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to po chcesz wymieniać ten płyn jak jedynie Ci ubyło i trzeba dolać? Ciężko się kręci czy co?

Po drugie po co chcesz wymieniać na inny? Ta tutela jest OK.

Jak już upierasz się przy wymianie, to musisz być świadomy że i tak całego nie wymienisz, no chyba, że odkręcisz przewody od przekładni, zdemontujesz ją i wszystko opróżnisz hehe.gif . Jeśli zależy Ci na wymianie, to należy to zrobić dużą strzykawą odsysając płyn ze zbiorniczka, można pomóc sobie skrętem kół w maksymalne położenie by w miarę dużo wyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie upieram się przy wymianie ale żeby dolać cza mieć płyn a jak go nie ma, cza kupić i z tego co widzę to 1L, a wchodzi w układ 0,68L więc pomyślałem aby od razu wymienić...ale widzę że trochu z tym zabawy - łudziłem się że jest gdzieś "korek" i samo się zleje frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.