Skocz do zawartości

Problem lampowy


rafik55

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauwazylem ze lampa przednia od strony kierowcy jest zaparowana. Zdjalem tylna oslonke i okazalo sie ze po tych ulewach pod uszczelke dostal sie piasek. Przeczyscilem to, kompresorem troche wdmuchalem powietrza zeby ja wysuszyc. Bylo calkiem ok. Zlozylem wszystko do kupy. Niestety okazalo sie, ze lampa kierowcy (czyli ta w ktorej dlubalem) nie podnosi sie, tzn swieci mi zaraz przed zderzak, jak reguluje swiatla to nic to nie daje, nie podnosi sie ani nie opada ani jedna ani druga (zakladajac ze obie maja sie poruszac-nie wiem jak jest). Co tu robic? sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> swieci mi zaraz przed zderzak, jak reguluje swiatla to nic to nie daje, nie podnosi sie ani

> nie opada ani jedna ani druga (zakladajac ze obie maja sie poruszac-nie wiem jak jest). Co tu

> robic?

a) sprobowac jeszcze raz w jakis bardzo cieply dzien porzadnie przewietrzyc reflektor

b) wymontowac lampe i wlozyc nowa ewentualnie sprawna uzywke

raczej obstawiam wariant "b"

mogl ci pasc silniczek - a jest to element niewymienny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a) sprobowac jeszcze raz w jakis bardzo cieply dzien porzadnie przewietrzyc reflektor

> b) wymontowac lampe i wlozyc nowa ewentualnie sprawna uzywke

> raczej obstawiam wariant "b"

> mogl ci pasc silniczek - a jest to element niewymienny

ehh 89PLN widze na allegro za sztuke..

porazka! zastanawiam sie czy jakis "pan wiesiek" w szopie by sie tym nie zajal, moze da sie to naprawic jakos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ehh 89PLN widze na allegro za sztuke..

> porazka! zastanawiam sie czy jakis "pan wiesiek" w szopie by sie tym nie zajal, moze da sie to

> naprawic jakos

trzeba rodklejac reflektor - zdjac klosz a z tego co patrzylem to szanse na to ze zrobi sie to bez uszkodzenia reflektora sa mizerne - klejone jest na duzej powierzchni oraz sam klej jest bardzo mocny

nie warto

nie oplaca sie

wg mnie to tylko dodawanie sobie roboty ktora i tak moze nie przyniesc efektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wg mnie to tylko dodawanie sobie roboty ktora i tak moze nie przyniesc efektu

Podłączę się, bo problem też i mnie dotyczy. Zbieram się na zakup lampy. Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z zamiennikami? Oryginały są dużo droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupowałem oryginalny reflektor w dość znanym w sklepie Łodzi z częściami do fiata (Auto-Sam) - koszt to 185 zł z tego co pamiętam. Teraz będę musiał kupić drugi ponieważ różnica w jasności świecenia nówki sztuki i tego, który mam od początku czyli 6 lat jest dość znaczna. W dzień może nawet to nie przeszkadza ale wieczorem czy w nocy wystarczy spojrzeć. Kiedyś był podobny wątek też miałem czyścić itd. ale jak mogę za 180 zł kupić nówkę sztukę to szkoda tak naprawdę roboty i grzebania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeglądałem ceny w popularnym serwisie aukcyjnym . Rozbieżność od 440 do 100 zł. Pomyślałem że

> ten droższy to oryginał a tańszy to zamiennik. Błędne rozumowanie?

ja to chyba te ustawie na sztywno z nadzieja ze przeglad przejdzie..

W Krakowie za 150PLN sa oryginaly, to mimo wszystko duzo. Ustawianie lamp 14PLN wiec roznica jest. Oczywiscie moge kupic na allegro takie z polamanymi zaczepami ale chyba nie warto. Lampy wysuszylem ale to nic nie dalo, albo silniczki sa zalane albo poprostu sie spalily. Jutro sprawdze jeszcze kostki czy daja prad na wszystkich pinach (bo nie wiem ktore sa od sterowania lustrem) i tyle co moge sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> duzo?

> oryginal kupilem za 110 zl z przesylka na allegro

nowy czy uzywany? Wczoraj szukalem ale jakos mi sie wydaje sporo za te powystawiane lampy.

Dzis doszedlem do prawie sukcesu. Zaczela dzialac lampa pasazera, ta kierowcy ani drgnie. Probowalem rozdziabać ten silniczek ale nic z tego. Może podeschnie to przejdzie mu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nowy czy uzywany? Wczoraj szukalem ale jakos mi sie wydaje sporo za te powystawiane lampy.

> Dzis doszedlem do prawie sukcesu. Zaczela dzialac lampa pasazera, ta kierowcy ani drgnie.

> Probowalem rozdziabać ten silniczek ale nic z tego. Może podeschnie to przejdzie mu..

tyle za nowke dalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o reflektory do Pandy zarowno oryginaly jak i zamienniki sa robione w tej samej firmie, na tych samych maszynach, z tych samych surowcow. zamiennik to po prostu oryginal z jakas malutka wada, nie zauwazalna przez normalnego klienta, np: jakas plamka na odblusniku itp. jesli na obudowie z tylu widnieje logo AL to jest to lampa robiona dla fiata. z tego co wiem, nikt nie robi zamiennikow do pandy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Jako że jestem właścicielem miśka od 3 dni to czytam fora i troche przy nim "grzebię"

Dziś przyszedł czas na zaparowany prawy reflektor - wymontowałem go i szukałem dziury, pęknięcia itp czyli nieszczelności - NIE MA NIC TAKIEGO! Otóż woda dostaje się tam pod uszczelką której klapka nie dociska - w tym celu nad uczczelką wywierciłem dziurkę w klapce która odprowadza wodę.

Druga rzecz to niesprawny silnik regulacji.

Po wielu próbach sick.gif niestety ale nie da się go wyjąć "normalnie"

Ja w akcie desperacji przewierciłem lampę od tyłu i wyjąłem silniczek. Udało mi się go uruchomić ale widziałem także na Alle...o nówki sztuki. Miejsca po otworach uszczelnia się grubym wkrętem z gumową podkłądką.

Pozdrawiam

> nowy czy uzywany? Wczoraj szukalem ale jakos mi sie wydaje sporo za te powystawiane lampy.

> Dzis doszedlem do prawie sukcesu. Zaczela dzialac lampa pasazera, ta kierowcy ani drgnie.

> Probowalem rozdziabać ten silniczek ale nic z tego. Może podeschnie to przejdzie mu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie

> Jako że jestem właścicielem miśka od 3 dni to czytam fora i troche przy nim "grzebię"

> Dziś przyszedł czas na zaparowany prawy reflektor - wymontowałem go i szukałem dziury, pęknięcia

> itp czyli nieszczelności - NIE MA NIC TAKIEGO! Otóż woda dostaje się tam pod uszczelką której

> klapka nie dociska - w tym celu nad uczczelką wywierciłem dziurkę w klapce która odprowadza

> wodę.

Moze i pomysl dobry ale czy sie sprawdzi?!

Ja dzis zakupilem nowa lampe (150PLN) zafoliowana + wszystkie zarowki. Wymienilem i po klopocie. Mam wiec teraz niepotrzebna kompletna lampe do pozbycia sie smile.gif (oczywiscie silniczek nadal niesprawny). Jesli by ktos potrzebowal to sluze.

> Druga rzecz to niesprawny silnik regulacji.

> Po wielu próbach niestety ale nie da się go wyjąć "normalnie"

> Ja w akcie desperacji przewierciłem lampę od tyłu i wyjąłem silniczek. Udało mi się go uruchomić

> ale widziałem także na Alle...o nówki sztuki. Miejsca po otworach uszczelnia się grubym

> wkrętem z gumową podkłądką.

> Pozdrawiam

> > Probowalem rozdziabać ten silniczek ale nic z tego. Może podeschnie to przejdzie mu..

Watpie, koles mi dzis powiedzial ze najczesciej ludzie kupuja lampy kierowcy bo w nich czesto silniczki padaja. Ponoc ten typ tak ma. Na ile to jest prawda to nie wiem. Fakt silniczki mozna kupic po 20PLN za sztuke i troche sie pobawic. Ja nie mam zdolnosci w tym kierunku wiec dalem sobie spokoj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.