Skocz do zawartości

Wymiana przedniej szyby


aglimen

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy da sie wlozyc szybe bez odsuniecia/demontazu deski. Ja deske zdemontowalem. Metoda na sznurek/linke polega na wlozeniu do uszczelki linki, wraz z druga osoba przykladacie cala szybe z uszczelka do ramy; zalapujesz jeden rog (tam gdzie konczy sie linka) i wyciagasz linke. Zauwazysz ze linka podciaga za soba uszczelka, ktora to z kolei zachodzi na rame. Zalozenie szyby to kwestia 5 minut. Musialem jeszcze szybe uszczelnic klejem do szyb bo przeciekalo podczas deszczu i mialem dwie kaluze z przodu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ta starą poważnie po prostu nogą wypchnąć na zewnątrz?

Tak, zaczynając od któregoś rogu, chyba najwygodniej od górnego. ( Oczywiście sztuką jest wyjąć szybę nie uszkadzając jej)

> I czy ktoś mógłby jeszcze się wypowiedzieć czy demontaż deski rozdzielczej jest konieczny?

Zakładałem bez zdejmowania deski, Ale chyba miałem zdjęte podszybie plastikowe. Założenie uszczelki przy desce (ale nie tylko) znakomicie ułatwia wysmarowanie jej szymś tłustym. Ja używalem silol 350 F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie ryzykowal wypychajac ja noga. Trzeba ja wypychac w jednym narozniku az wyjdzie. Deska graniczy na styk z uszczelka. Moze sa jacys magicy co im sie udalo wymic szybe bez odsuniecia deski. Mnie sie wydaje ze jesli nigdy tego nie robiles, a chcesz zrobic sam to musisz odsunac lub zdemontowac deske. Zaoszczedzi ci to wiele kur* :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście sztuką jest wyjąć

> szybę nie uszkadzając jej

Ja ją dlatego muszę wymienić, bo już jest uszkodzona, tzn jest pęknięta w prawym dolnym rogu. Dobra dzięki bardzo, mam nadzieję, że mi się uda.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja ją dlatego muszę wymienić, bo już jest uszkodzona, tzn jest pęknięta w prawym dolnym rogu.

> Dobra dzięki bardzo, mam nadzieję, że mi się uda.

> pzdr

Wymiana kosztuje gorsze. Ja płaciłem 40 zł. Nie warto ryzykować pęknięcia szyby jeżeli robi się to pierwszy raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.