Skocz do zawartości

Problem przedwyjazdowy..


rafik55

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio jechalem obwodnica spokojnie (90kph) jak to radził kolega Wolfi - by spalanie male bylo. Ku mojemu zdziwieniu trzymajac pedal gazu caly czas w tym samym polozeniu, samochodem zaczelo delikatnie szarpac a predkosc zaczela malec. Trzymajac dalej pedal gazu, samochod po pewnej chwili sam przyspieszyl i tak w kolko. Dzis bylem na komputerze, nic nie wyszlo. Lambda ok etc.

Pojechalem jeszcze do znajomego mechanika, ten mi znow poradzil zeby zmienic cewki. Wlozylismy jakies uzywki (sprawne). Teraz nie wiem czy to autosugestia, ale wydaje mi sie ze auto zrobilo sie bardziej zrywne, pali za kazdym razem (poprzednio zalozmy na 10 odpalen, 2-3 musialem dluzej pokrecic). Czy to moglo byc problemem? Ewentualnie do czego by sie tu doczepic. Musze to zdiagnozowac jak najszybciej bo w sobote wybieram sie na urlop i nie chcialbym zeby autko sie rozkraczylo gdzies poza granicami kraju.

P.S.

Mam zrobiony rozrzad, kable zmienione, swiece maja 30tys ale wygladaja na dobre, olej+filtr, filtr powietrza zmienione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tak jakby podobny problem - przewaznie takie szarpanie działo sie w upały. z poczatku myslalem ze to paliwo - wlalem 95 i 98 na roznych stacjahc -BP i Orlen i Bal-Jendro (ale skad bal-jendro ma paliwo to nie wiem ;p stacja jest n a wylocie w kierunku czewy ) teraz tego nie zauwazam - ale wlasnie jak chce jechac oszczednie to delikatnie poszapruje w penwym momencie. tez na 10 odpalen 1 lub 2 musze dluzej krecic smile.gif ale za kazdym razem zapala smile.gif podpinam sie pod kolegę z problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam tak jakby podobny problem - przewaznie takie szarpanie działo sie w upały. z poczatku myslalem

> ze to paliwo - wlalem 95 i 98 na roznych stacjahc -BP i Orlen i Bal-Jendro (ale skad

> bal-jendro ma paliwo to nie wiem ;p stacja jest n a wylocie w kierunku czewy ) teraz tego nie

> zauwazam - ale wlasnie jak chce jechac oszczednie to delikatnie poszapruje w penwym momencie.

> tez na 10 odpalen 1 lub 2 musze dluzej krecic ale za kazdym razem zapala podpinam sie pod

> kolegę z problemem.

Temat zagadka widzę.. 50 pokazań i zadnej odpowiedzi sick.gif Jutro sprawdze jak zachowuje sie na autostradzie i dam znac. Mam nadzieje ze to bedzie wlasnie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam zrobiony rozrzad, kable zmienione, swiece maja 30tys ale wygladaja na dobre, olej+filtr, filtr

> powietrza zmienione.

albo cewki - skoro masz wrazenie ze jest OK

albo slaby styk na kablach wn (cewka, swieca)

brudna przepustnica

silnik 1,1 wiec wina bezlinkowego gazu odpada - jedna rzecz mniej do psucia smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.