Skocz do zawartości

Sonda lambda


jaraspe

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!Mam pytanko , mianowicie czy uszkodzenie sondy lambda może przebigać "bezobjawowo". Chodzi mi tu o fakt że autko (megane classic 1,6 RTe 8V 97r.) żłopie mi paliwo conajmniej jak czołg. Wcześniej , to znaczy po zakupie 3 latka temu było całkiem przyzwoicie. Mam uszkodzony katalizator , nie wiem w jakim stopniu , ale brzęczy jakby zbito wewnątrz butelkę. Chciałbym jednak zauważyć , że nie ma jakiś typowych objawów tzn. pływające obroty , przygasanie , czy też nagłe narastanie obrotów.Po nagrzaniu silnika obroty są stabilne ok.850 . Z rzadka zdarza się że obrotomierz minimalnie pływa lecz jest to ruch wskazówki prawie niezauważalny. Czy na spalanie będzie miał wpływ uszkodzony kat? Samochód spala w mieście dobrze ponad 10 l , poza nim ok.8l. Proszę poradźcie coś bo niedługo przerzucę się na autonogi hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój rozum to sonda lambda ma wpływ na zużycie paliwa. Bada ona skład spalin i jeżeli nie spełnia założonych norm to wysyła sygnał do kompa by zmienił skład mieszanki by spaliny były o odpowiednim składzie. M innymi istnieje coś takiego jak zawór ERG który odpowiada za to by część spalin trafiała spowrotem do komory spalania, spaliny są dopalane i zmniejsza się ilość szkodliwych związków. Wydaje mi się że sterowanie tym zaworem również zależy od wskazań sondy lambda. Jeśli jest uszkodzona to przesyła błędne informacje do komputera i całe to ustrojstwo nie pracuje jak powinno. To jest tylko moje zdanie nie jestem fachowcem w tej dziedzinie więc nie bierz sobie mojej wypowiedzi do serca. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na mój rozum to sonda lambda ma wpływ na zużycie paliwa. Bada ona

> skład spalin i jeżeli nie spełnia założonych norm to wysyła

> sygnał do kompa by zmienił skład mieszanki by spaliny były o

> odpowiednim składzie. M innymi istnieje coś takiego jak zawór

> ERG który odpowiada za to by część spalin trafiała spowrotem do

> komory spalania, spaliny są dopalane i zmniejsza się ilość

> szkodliwych związków. Wydaje mi się że sterowanie tym zaworem

> również zależy od wskazań sondy lambda. Jeśli jest uszkodzona to

> przesyła błędne informacje do komputera i całe to ustrojstwo nie

> pracuje jak powinno. To jest tylko moje zdanie nie jestem

> fachowcem w tej dziedzinie więc nie bierz sobie mojej wypowiedzi

> do serca. Pozdrawiam

Tam nie ma EGR a co do tego spalania to albo komputer i odczyt wskazań sond albo analiza spalin a najlepiej jedno i drugie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.