Skocz do zawartości

Problem z Alfą 166 2.4 JTD gaśnięcie..


darrkus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Pacjent Alfa 166 2.4 JTD 1999 rok. System diagnostyczny EOBD. Jest następujący problem.. silnik gaśnie losowo podczas jazdy. Na w miarę równym asfalcie nie, ale po dziurach jechać się nie da. Sprawdzone FES'em. Pokazuje błąd P1604. Czy ktoś miał taki przypadek w alfie ? Czy będzie to czujnik położenia wału ? Ewidentnie coś z elektryką...

Dziękuje z góry wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja wiem ale nie powiem

zlosnik.gif

> Czujnik polozenia walu sam w sobie chyba nie - jezeli on pada to zazwyczaj sa problemy na cieplym

> silniku. Gdy ostygnie to wszystko wraca do normy. Jezeli wywala blad czujnika to moze

> kabel/wtyczka uszkodzona i na wybojach brak styku?

Na ciepłym silniku nie ma problemu z odpaleniem. Nie pokazuje błędu czujnika położenia wału tylko błąd P1604 "Main Relay Circiut" ale nie wiem co dokładnie ten błąd znaczy. Pomoże ktoś?

Znalazłem jeszcze takie coś..

http://www.alfaclub.pl/forum/viewtopic.php?p=39095&sid=a0731d159c9825c95270b2a7b044c42e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wlasnie - sprobuj z tym przekaznikiem. Pamietam ze w Marei dieslu byl nad ABS zestaw kilku

> wysokopradowych przekaznikow i bezpiecznikow. Nie wiem gdzie jest w Alfie. Moze styki sie

> wypalily albo gniazdo nie trzyma. Nic wiecej nie pomoge

Sprawdzone będzie. Dam znać potem jak by na przyszłość ktoś miał taki problem wink.gif Miałeś maryśkę 1.9 czy 2.4? Swoją drogą wczoraj pierwszy raz słyszałem dźwięk silnika 2.4 jtd serce.gifserce.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.