Skocz do zawartości

Gaśnie na skrzyżowaniach przy ciepłym silniku i sporawo pali


NeoX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Otóż wcześniej był problem z autem - okopcone świece i strasznie wysokie spalanie. Dodatkowo gasnął na skrzyżowaniach. Na pewno padnięta była Lambda, którą wymieniłem. Wymieniłem również świece kable i jedną cewkę jak i filtry.

Teraz spalanie trochę spadło - przynajmniej takie mam wrażenie, bo przejechałem nim raptem 50km i nie zalewałem ponownie. Chociaż niestety też nie jest i najlepiej - około 11-12l w mieście przy ekonomii.

Wymiana lambdy pomogła trochę na spalanie, ale problem z gaśnięciem na skrzyżowaniach jest nadal. Dzieje się to, podkreślam, tylko na rozgrzanym silniku. Wystarczy że wcisnę sprzęgło i samochód gaśnie img/smilies/sad

Dodam również, że po tych przejechanych 50km nadal świece są lekko okopcone (nie wiem czy już powinny być normalnie brązowe? czy to za mało?)

Jeszcze jedno, co zauważyłem dzisiaj - przewód z powrotem paliwa jest suchy - nie jestem pewien ile tego paliwa przepływa przez ten przewód (zakładam że dużo mniej niż przez zasilający img/smilies/smile ), ale coś podejrzewam że regulator ciśnienia paliwa może być lekko rozkalibrowany?

PS: Jak odkręcić śrubę imbusową z uszkodzoną główką?

Poprzedni właściciel mojego złoma chyba próbował odkręcić śruby od regulatora ciśnienia i od wtryskiwacza zwykłym płaskim wkrętakiem i zjechał ścianki;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.