Skocz do zawartości

hsk 165 pod seryjne radio


GucioNDYN

Rekomendowane odpowiedzi

witam, posiadam radyjko pioneer deh-2200 jak mówi producent 4x50w grinser006.gif, i głośniki w drzwiach pioneer TS-G 1746 - 35w w rms. mam zamiar zamienić te głośniczki hertzami hsk 165 125w rms ale na razie, zasilić ję jedynie radiem, a za miesiąć zainwestować w porządnego wzmaka który je zasili. Tu moje pytanie: czy na razie przez ten czas mogą cykać na samym radiu? Nie ma to wpływu negatywnego na głośniki?

pzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mogą cykać. Musisz jedynie pamiętać, że końcówka mocy radyjka w pewnym momencie nie daje rady i generuje zniekształcenia objawiające się charakterystycznym charczeniem i mające negatywny wpływ na żywot głośników, czyli będzie głośno, rozmawiać się nie da, ale nie ogłuchniesz. Do tego potrzebujesz wzmaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie śpiesz się z tym wzmacniaczem. Poczytaj, popytaj, czasami warto zaczekać. Tym głośnikom naprawdę nic nie będzie pod radyjkiem. Alpine V12 do dobre wzmacniacze, ale są lepsze. Pytanie, czy ma być nowy, czy może używany, czy dwu, czy czterokanałowy jeśli będzie sub. Ile kasy jest na wzmaka? Jeszcze kabelki, kondensator może, wygłuszenie na pewno. Takie głośniki to już nie są zabawki, nie da się tego przykręcić do tapicerki licząc, że będzie dobrze. Mam nadzieję, że jesteś tego świadomy? hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak!!! jestem tego świadomy zeby.GIF wzmacniacz wole lepszy ale używany, a on v12 alpine słyszałem dużo dobrego, tym bardziej 4 kanały dają zawsze możliwość suba smile.gif a z tym wygłuszeniem to kupa roboty ale dużo daje, tylko ciężko wygłuszyć cinquecento smile.gif szczególnie ten ryk 1.4 16v grinser006.gifzlosnik.gif270635636-JUMP2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!,4 16V, to akurat można zagłuszyć muzyczką. Tylną klapę można zaspawać. Szyby uchylne nie przeszkadzają za bardzo, bo na uszczelce się bujają, poza tym są z tyłu i nie słychać. Za to drzwi nie sposób uspokoić. Ja wywaliłem tyle wygłuszaczy wszelakich, że przez pół roku zawiasy od ciężaru padły. No, panel i głośniki też swoje ważą. I co?? I nic. Ostatnio widzę, że uszczelkę przy oknie ciśnienie wywala. sciana.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no właśnie też tak myśle że z wygłuszeniem tych drzwi to będzie niezła rzeźnia... ale zobaczymy

> może coś wyczaruje

Z jedną małą 16-tką sobie poradzisz. Ja mam 2x20cm na drzwi, dlatego muszę walczyć. HSK165 miałem kiedyś w drzwiach CC w małym panelu. Na początku za jedyne wygłuszenie robiła mata przyklejona bezpośrednio za głośnikami. Miałem też przyklejone bezpośrednio pod tym płatem tapicerki takie białe coś, co wyglądało jak koc z waty cukrowej. Goście od tapicerowania mebli mają to w balach i sprzedają na metry. Upchałem tego tyle, że nic nie dzwoniło. hehe.gif Tanio i skutecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to już na bogato jak zmieściłeś takie głośniki w drzwi niezła masa musi być tych drzwi faktycznie

> a czym zasilałeś te hetze?

Duży panel po całości i żadnych problemów. Jeśli chodzi o wzmaki dla Hertza, to były różne. Parę latek minęło, ale pamiętam. Hifonics Triton 2x50W. Typowo amerykański wykop. Chciało się tańczyć w autku, a gęba ciągle się śmiała. Była też Alpine MRV F300. 4x50W. Muliła, jakby głośniki ktoś kocem przykrył. Zmieniłem na mocniejszą MRV F400. Niewiele to zmieniło. Tylko głośniej było. Później był taki półroczny okres w którym bawiłem się w kupno-sprzedaż wzmacniaczy, bo tylko w ten sposób mogłem podłączać co mi w łapy wpadło. Z sentymentem wspominam takie niepozorne maleństwo, co to się Harman Kardon CA70 nazywa. Raptem 2x35W, ale jakich?? Głośniki nagle oszalały. A pewnego pięknego dnia podłączyłem Caliber CA300 i tak już zostało. Szybko kupiłem drugiego dla suba i długo nic we wzmakach nie zmieniałem. Może były i lepsze, ale nie za taką kasę. Głośniczki zresztą też szybko wymieniłem na R6A DLS-a. Ale to historia. A wracając do tematu, HSK to już średniaki, chociaż nie dla wszystkich, ale tak należy je traktować , bo mają niezły potencjał, więc wzmak też musi być ze średniej półki. Stary Rockfordzik podpasi zawsze, Emphaser 490 też, Audison LR72 chyba , Helix 400 ewentualnie, bo trochę może być za słaby. Ale Steg Q coś 2x75W już sobie poradzi, Audison seria LRX też, Alpinkę w ostateczności zawsze zdążysz kupić. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.