Skocz do zawartości

Kontrolka wtrysku świeci się po wymianie cewki


Marcars

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jakoś rok temu walneła mi jedna cewka (ta pierwsza z brzegu jak podniesie się klapę) i zaświeciła się kontrolka wtrysku wymieniłem cewkę na nową. firmy nie pamiętam jakiej była ta cewka ale coś za 50 zł powiedzmy no name. Podłączyłem auto pod kompa euroscan i wychodzi że jest błąd "Coil 1" zapamiętany w pamięci kasuje go i jest ok. Jednak po ponownym włączeniu auta błąd znowu się robi i tak w kółko. Teraz pytanie czy to jest wina cewki którą wymieniłem czy komp się uszkodził czy może euroscan nie radzi sobie z tym błędem. Ktoś z kącika miał podobny problem tylko że jemu po wymianie cewki wszystko wróciło do normy i kontrolka się już nie świeciła. Oczywiście reset kompa też był robiony. Z rana jak jadę do pracy kontrolka się nie świeci ale jak odpalę auto drugi raz po postoju to zaczyna się świecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wymienione kable I swiece. sproboje jeszcze zamienic cewki miejscami. jak komp pokaze blad coil 2

> po zamianie to wiem ze cos dzieje sie na tej cewce np cala cewka do wymiany lub kable albo

> swiece. dobra logika myslenia?

Okazało się że cewka jest nie taka jak powinna wymieniłem ją na nową Magnet Marelli i nie ma już błedu kontrolki wtrysku. Wniosek z tego taki nie ma co kupować zamienników tylko najlepiej oryginalne cewki, które nie są aż tak strasznie drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem czy w 1.2, ale do 1.1 pasuje cewka z Cinquecento To tak dla potomności

> .

Z pewnością pasuje każda z numerem BAE800B ale jak napisałem, najlepiej wymienić na oryginał magnet marelli kosztują od 70 do 100 zł za szt. na allegro. I nie ma później żadnych problemów z błędami komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie wiem, patrzyłem tylko czy to to samo, pojechałem na szrota i za 20 zeta miałem dobrą cewkę,

> która jeździ już drugi rok

Ok tak też można tylko najlepiej żeby cewka była fabryczna czyli magnet marelli - najlepiej gdyż z nimi nie ma później problemów na kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.