Skocz do zawartości

Problem "Hałas" wentylatora nawiewu 1 i 2 bieg


tumkar

Rekomendowane odpowiedzi

> Tak dokładnie tak...róznie sie objawia, raz jest ,raz go nie ma, i gdy auto sie rozgrzeje...???

Normalka. Raz jest, raz nie ma. Trzeba rozebrać wentylator, przeczyścić, zamontować i słuchać, czy jest poprawa. W linku wyżej masz wszystko opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Problem "Hałas" wentylatora nawiewu 1 i 2 biegu, czy możer ktos sie spotkał z takim zjawiskiem??

halas ale jaki??

warczy czy terkocze?? czy jaki ten halas jest?

czy oby z silnika dmuchawy czy moze z calego zespolu stukanie gluchawe?

jak terkotanie czy cos podobnego to... wytarte panewki - raczej nie warto bawic sie w wymiane... mi sie zatarly z lekka a po przeczyszczeniu terkocze bo sie wytarly.. kupilem druga dmuchawe i czekam az mnei zacznie stara denerwowac i wymienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie ciesz sie za bardzo... moze sie okazac ze panewki sie wytarly i po oczyszczeniu i nasmarowaniu

> swierszcza nie bedzie za to bedzie terkotalo

Jednak przez przeanalizowanie tego tematu, mysle że załatwi sprawę smarowanie...ale bez montażu sie nie obędzie. teraz troche zimno na takie eskapady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jednak przez przeanalizowanie tego tematu, mysle że załatwi sprawę smarowanie...ale bez montażu sie

> nie obędzie. teraz troche zimno na takie eskapady...

Hmm witam was wszystkich...demontaż czyszczenie i itd

dmuchawy nie pomogło... Nadsłuchując jego prace przy uchu, pokręcając bębnem strierdzam że to w silniczku confused.gif wygląda mi to na komutator lub jego panewki??? Co dalej, czy dmuchawa jest do wymiany, jaki to koszt proszę o odpowiedz... oslabiony.gif Czy wszystkie dmuchawy do "Pand" są takie same ???

http://moto.allegro.pl/nowy-wentylator-dmuchawa-fiat-panda-fiat-500-i1449889343.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm witam was wszystkich...demontaż czyszczenie i itd

> dmuchawy nie pomogło... Nadsłuchując jego prace przy uchu, pokręcając bębnem strierdzam że to w

> silniczku wygląda mi to na komutator lub jego panewki??? Co dalej, czy dmuchawa jest do

> wymiany, jaki to koszt proszę o odpowiedz... Czy wszystkie dmuchawy do "Pand" są takie same

> ???

> http://moto.allegro.pl/nowy-wentylator-dmuchawa-fiat-panda-fiat-500-i1449889343.html

A ściągałeś ten plastik, żeby przesmarować panewki? Jego można rozebrać na 3 części czyli obudowa czarna, biały wiatraczek i silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ściągałeś ten plastik, żeby przesmarować panewki? Jego można rozebrać na 3 części czyli obudowa

> czarna, biały wiatraczek i silnik.

Wydawało mi sie że jet nierozbieralny...tylko jet zaślebka dostepnośc do łożyska??? Czyli jest rozbieralny ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm witam was wszystkich...demontaż czyszczenie i itd

> dmuchawy nie pomogło... Nadsłuchując jego prace przy uchu, pokręcając bębnem strierdzam że to w

> silniczku wygląda mi to na komutator lub jego panewki??? Co dalej, czy dmuchawa jest do

> wymiany, jaki to koszt proszę o odpowiedz... Czy wszystkie dmuchawy do "Pand" są takie same

> ???

> http://moto.allegro.pl/nowy-wentylator-dmuchawa-fiat-panda-fiat-500-i1449889343.html

to niejako potwierdza to co bylo u mnie - gruntowne czyszczenie i smarowanie pomoglo o tyle ze dmuchawa lzej chodzi ale pojawilo sie stukanie.... paneki wytarte i trzeba wymieniac dmuchawe - w ktoryms sklepie zaproponowano mi cene oscylujaca w okolicach 400 zl wiec jak masz taniej to brac smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie ma lozysk - panewki slizgowe

Hmm... tak hałasuje dalej, po czyszceniu..na zimnym samochodzie to nie, ale po paru minutach się odzywa, czyli kupno mnie czeka..???. Jeżeli chodzi o demontaż to bardzo prosta sprawa.. Powiedz mi kolego czy we wszystkich pandach jest ten sam rodzaj dmuchawy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm... tak hałasuje dalej, po czyszceniu..na zimnym samochodzie to nie, ale po paru minutach się

> odzywa, czyli kupno mnie czeka..???. Jeżeli chodzi o demontaż to bardzo prosta sprawa..

> Powiedz mi kolego czy we wszystkich pandach jest ten sam rodzaj dmuchawy???

z tego co mi wiadomo to niezaleznie od modelu oby od 09.2003 i mlodsze - czyli panda II

ale moze niech ktos to potwierdzi dokladnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm... tak hałasuje dalej, po czyszceniu..na zimnym samochodzie to nie, ale po paru minutach się

> odzywa, czyli kupno mnie czeka..???.

a jakiego "preparata" używał kolega do czyszczenia / smarowania? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się na ucho stwierdzić czy to coś z dmuchawą czy rzeczywiście może mam jakiś liść? U mnie na 1 i 2 świszczy podobnie, a przecież gdyby to było coś z dmuchawą (jej silniczkiem) to chyba wraz ze wzrostem prędkości zmieniałby się ten dźwięk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy da się na ucho stwierdzić czy to coś z dmuchawą czy rzeczywiście może mam jakiś liść? U mnie na

> 1 i 2 świszczy podobnie, a przecież gdyby to było coś z dmuchawą (jej silniczkiem) to chyba

> wraz ze wzrostem prędkości zmieniałby się ten dźwięk?

U mnie ćwierka na 1, na 2, 3 i 4 cisza.

PS. Tu klikamy można się przedstawić. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>(...)

> wraz ze wzrostem prędkości zmieniałby się ten dźwięk?

IMHO ze wzrostem prędkości to ćwierkanie nie jest aż tak denerwujące (w zasadzie nie słychać). Tylko ile można wysiedzieć w kabinie z dmuchawą ustawioną na czwartym biegu spineyes.gif Na jedynce to ćwierkanie jest szczególnie miłe... wrrr.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy da się na ucho stwierdzić czy to coś z dmuchawą czy rzeczywiście może mam jakiś liść? U mnie na

> 1 i 2 świszczy podobnie, a przecież gdyby to było coś z dmuchawą (jej silniczkiem) to chyba

> wraz ze wzrostem prędkości zmieniałby się ten dźwięk?

oczywiscie ze by sie zmieniall.. w bardzo rozny sposob np taki ze na szybkich biegach moze nie byc slychac nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na okresowym jeszcze w Radzyminie u Dominika przesmarowali mi silnik dmuchawy i jak do tej pory

> zero świerszcza

Mnie udało się wyciągnąć od ASO na gwarancji nowy (tzn wyglądał jak nowy, bo nawet w pudełku zapakowany był zlosnik.gif)

Teraz już nie będzie tak miło i trzeba będzie rozbierać i smarować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W 2005 albo 2006 (ile to już czasu minęło zamieszkał i u mnie świerszcz.

> Na okresowym jeszcze w Radzyminie u Dominika przesmarowali mi silnik dmuchawy i jak do tej pory

> zero świerszcza

Czym smarowaliście, i gdzie konkretnie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czym smarowaliście

Też o to tu pytałem, ale nie było odzewu zlosnik.gif

Ja na pewno nie smarowałbym wd-40. Co najwyżej do czyszczenia. A nasmarować to najlepiej to jakimś gęstym smarem co by się długo trzymał np. towotem albo jakimś innym smarem litowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też o to tu pytałem, ale nie było odzewu

> Ja na pewno nie smarowałbym wd-40. Co najwyżej do czyszczenia. A nasmarować to najlepiej to jakimś

> gęstym smarem co by się długo trzymał np. towotem albo jakimś innym smarem litowym.

Są smary grafitowe, ale gdzie? smarować czy łożysko, czy panewki slizgowe... Zgłupiałem już...ja zamówiłem nową dmuchawę i na wiosne sobie zamontuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Są smary grafitowe, ale gdzie? smarować czy łożysko, czy panewki slizgowe... Zgłupiałem już...ja

> zamówiłem nową dmuchawę i na wiosne sobie zamontuje...

sa tam panewki.

najpierw czyscisz z brudu oski panewki i komutator

potem wd 40 zeby dokladnie wymyc

a na koniec jakis smar do lozysk slizgowych np RENOLIT LX R EP 2

towot moze nie byc do tego zbyt dobry bo potrafi mocno zgestniec przy niskich temperaturach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.