Skocz do zawartości

klakson w palio/siena itp


vqsoft

Rekomendowane odpowiedzi

jak ejst podlaczony? z tego co wiem to jest kostka i podlaczenie + i - . Dziwne ze - nie bierze z obudowy. Moze ktos wie z ktorej strony jest + a z której - ???

273929841-klakson.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sygnały mają wspólny + i wspólny -. Sterowane są - minusem , czyli plus powinien być tam cały czas.Plus który jest przy klaksonach idzie z bezpiecznika nr.13 w skrzynce bezpiecznikowej w kabinie pojazdu. Jesli bezpiecznik jest spalony , przy klaksonach nie bedzie + plusa, a także nie bedzie działał przekaźnik który steruje klaksonami. Jesli bedzie potrzeba moge podesłać skan schematu sygnału dzwiękowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki. to wyajsnia czemu masy niemaja na obudowie. bardziej niz shemat potrzebna mi jest informacja jak wchodzi _ i + z ktorej strony do wtyczki.

musze ten klakson dostosowac do almery a tam masa jest na obudowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a klaksony w sienie są gdzieś na wierchu , bo może bym luknoł jutro ,

> bo dziś to troche za ciemno, na takie manewry. Widać je bez

> rozkręcania pół samochodu ,?

Klapke w przednim lewym nadkolu trzeba odkręcić, a potem jeszcze sie troche pogimnastykowac, żeby dosięgnąć i juz są Twoje wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam również straciłem dźwięk klaksonu, bezpiecznik i przekaźnik sprawdzone bo słychać cykanie ze skrzynki bezpieczników. Odkręciłem tą osłonę w nadkolu i rzeczywiście nad światłem przeciwmgielnym wyczuwam ręką chyba klakson. I teraz pytanie jak odpiąć tą wtyczkę, która dochodzi do klaksonu bo za chiny nie mogę jej wypiąć. Trzeba to podważyć na siłę śrubokrętem czy może jest tam jakiś zatrzask. Ewentualnie czy da się wymontować klakson bez podnoszenia samochodu/kanału przez klapkę w nadkolu. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.