Skocz do zawartości

Potrzebny samochód specjalny - mammobus


Mihó1435053663

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukujemy samochodu, który może pracować jako mammobus. Odpadają autobusy (za wysoka podłoga, zbyt niskie wnętrze) i naczepy (możliwość wjazdu w niektóre posesje). Najchętniej solówka do 7.5t. Czym się różni od zwykłej solówki ? Ściany pełne (nie plandeka), izolowane (również termicznie), środek wykończony (coś na ścianach, podłoga, rozprowadzona instalacja elektryczna).

I pytanie związane z tym, co ma się dziać po 1.07. Czy taki samochód (którego masa zwiększy się o 500kg, a praktycznie nic nie będzie woził), może zmieścić się w 3500kg DMC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na miejskim nie masz 100% niskiej podłogi. A przegubowy odpada. Dotychczas stosowany Autosan H9

> zraził klienta do takiej koncepcji

ale ma 90% niskiej - silnik zabudowany w tylnej czesci. jak ma byc nowy to moze DEV by cos wystrugal... a jak uzywka to wezcie jakies Citaro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poszukujemy samochodu, który może pracować jako mammobus. Odpadają autobusy (za wysoka podłoga,

> zbyt niskie wnętrze) i naczepy (możliwość wjazdu w niektóre posesje). Najchętniej solówka do

> 7.5t. Czym się różni od zwykłej solówki ? Ściany pełne (nie plandeka), izolowane (również

> termicznie), środek wykończony (coś na ścianach, podłoga, rozprowadzona instalacja

> elektryczna).

> I pytanie związane z tym, co ma się dziać po 1.07. Czy taki samochód (którego masa zwiększy się o

> 500kg, a praktycznie nic nie będzie woził), może zmieścić się w 3500kg DMC ?

Zadzwoń sobie w to miejsce: autokontener , ostatnio sprzedałem podwozie i robił dla mojego klienta (Mapei Polska) adaptację na samochód do prezentacji, jedyne co może być przerażające to cena. W każdym razie nie ma w Polsce drugiej firmy, która robi takie rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I pytanie związane z tym, co ma się dziać po 1.07. Czy taki samochód (którego masa zwiększy się o

> 500kg, a praktycznie nic nie będzie woził), może zmieścić się w 3500kg DMC ?

hmm.gif dmc to waga z teoretycznym ładunkiem, nie ma znaczenia czy pojazd go wozi czy nie. Ważne czy da radę. Jak zabudujesz mammobus na ciężarówce to nadal udźwignie tyle ile ta ciężarówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dmc to waga z teoretycznym ładunkiem, nie ma znaczenia czy pojazd go wozi czy nie. Ważne czy da

> radę. Jak zabudujesz mammobus na ciężarówce to nadal udźwignie tyle ile ta ciężarówka.

ale mozna ja zanizyc dla auta ktore ma wozuc tylko 300kg np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale mozna ja zanizyc dla auta ktore ma wozuc tylko 300kg np.

hmm.gif myślałem, że DMC to parametr technologiczny określany na podstawie wytrzymałości zawieszenia i płyty podłogi pojazdu a nie decyzją administracyjną ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> myślałem, że DMC to parametr technologiczny określany na podstawie wytrzymałości zawieszenia i

> płyty podłogi pojazdu a nie decyzją administracyjną

mozna zmienic ten parametr, w dol, to w zasadzie bez zmian konstrukcyjnych, jesli w gore to zaczynaja sie schody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.